Ja, mój tata i nasza nerka

Me, My Dad and his Kidney, Wielka Brytania 2013

Raphael ma 9 lat, mieszka w Anglii, uwielbia piłkę nożną. Chłopiec cierpi na zespół Goodpasture'a. Choroba zniszczyła jego nerki. Jedynym rozwiązaniem jest przeszczep.

 • Czas trwania: 35 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Rachel Smith

Ja, mój tata i nasza nerka w telewizji

ZwińRozwiń
 • Piątek 19.09.2014 12:40

  TVP 2

 • Środa 05.02.2014 06:25

  TVP 2

Twórcy

 • Rachel Smith Reżyseria
 • Jarrod Roberts Zdjęcia
 • George Kallis Muzyka

Opis programu

ZwińRozwiń

Raphael ma 9 lat, mieszka w Anglii, uwielbia piłkę nożną. Chłopiec cierpi na zespół Goodpasture'a. Choroba zniszczyła jego nerki. Jedynym rozwiązaniem jest przeszczep. Okazuje się, że ojciec chłopca może być dawcą. W filmie obaj są przygotowywani do operacji. Dwa dni po transplantacji Raphael czuje się lepiej. Trzy dni po przeszczepie ojciec spotyka się z synem. Obaj mają nadzieję, że Raphael wyzdrowieje. Nerka pracuje doskonale. Chłopiec wraca do domu. Niebawem będzie mógł znowu grać w piłkę.

Raphael ma 9 lat, mieszka w Anglii. Choruje na zespół Goodpasture'a i musi być dializowany. Choroba zniszczyła obie nerki. Jedynym rozwiązaniem jest przeszczep nerki. Na szczęście ojciec chłopca chce i może być dawcą. Gdy Raphael dostanie nerkę taty, nie będzie już musiał być dializowany. Przeszczep odbędzie się w szpitalu Great Ormond Street w Londynie. To jeden z najsłynniejszych dziecięcych szpitali na świecie. Wczesniej ojciec Raphaela jedzie do londyńskiego Guy's Hospital, aby przygotować się do swojej operacji. Raphael uwielbia piłkę nożną i gra od maleńkości. Jego drużyna zdobywała puchary. Dziewięć miesięcy temu stało się coś bardzo złego. Zaczął chorować. Nie mógł robić siusiu. Ciągle wymiotował. Okazało się, że to zespół Goodpasture'a, rzadka choroba, na którą zapada jedno dziecko na milion. Teraz Raphael walczy o życie. Jego stan jest bardzo poważny. Stał się zupełnie innym dzieckiem. Wyglądał jak wampir. Był blady. Rodzice obawiali się, że umrze. W filmie towarzyszymy całej rodzinie, gdy obaj są przygotowywani do operacji. Obserwujemy także przebieg zabiegu. Dwa dni po transplantacji Raphael czuje się znacznie lepiej, a potem stopniowo wraca do zdrowia. Dzięki nerce taty będzie teraz mógł pić do woli. Trzy dni po przeszczepie ojciec, choć jeszcze bardzo osłabiony, spotyka się z synem. Obaj mają nadzieję, że chłopiec wyzdrowieje. Rzeczywiście nerka doskonale pracuje. Raphael wraca do domu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy jego życie bardzo się zmieniło. Zniknęła aparatura do dializy i Raphael może spać normalnie. Od operacji upłynęło niewiele czasu, ale wszystko przebiega zgodnie z planem. Może dużo pić i jeść. I robić wszystko, czego zapragnie. Wrócił nawet do gry w piłkę. Aby to uczcić, rodzice zabrali go do Manchesteru, do jego ulubionego klubu.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×