Ja, Putin

I, Putin, Niemcy 2012

Portret Władimira Putina zrealizowany w okresie poprzedzającym wybory prezydenckie w 2012 r. Zagraniczny dziennikarz filmuje bohatera w prywatnych i oficjalnych sytuacjach.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Ja, Putin w telewizji

ZwińRozwiń
  • Piątek 13.12.2013 01:10

    TVP 2

  • Wtorek 04.12.2012 22:50

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Portret Władimira Putina zrealizowany w okresie poprzedzającym wybory prezydenckie w 2012 r. Zagraniczny dziennikarz filmuje bohatera w prywatnych i oficjalnych sytuacjach. Putin odpowiada na pytania dotyczące dzieciństwa, uprawiania sportu i kariery w administracji oraz okoliczności objęcia wysokiego urzędu na Kremlu. Seipel porusza kwestie rosyjskiej interwencji w Czeczenii, stosunku Rosji wobec tarczy antyrakietowej i zwalczania oligarchów. Z rozmów wyłania się wizerunek bezwzględnego polityka walczącego o zachowanie silnej pozycji Rosji.

Syberia. Pięć godzin lotu samolotem z Moskwy. Temperatura dochodzi do minus 37 stopni. Do najbliższego miasta trzeba lecieć godzinę helikopterem. Władimir Putin postanowił spędzić tu przedwyborczy weekend. Żadnych spotkań, demonstracji, żadnych politycznych żądań. Towarzyszy mu przyjaciel Siergiej Szojgu, minister do spraw obrony cywilnej i sytuacji nadzwyczajnych. Przygotowują się do polowania. W polowaniu uczestniczą tylko nieliczni, wyłącznie mężczyźni, kilku przyjaciół, i ochrona. Wokół cisza, dystans i lojalność - tego potrzebuje Putin w dniach przed wyborami. Wśród wybrańców jest niemiecki dokumentalista i dziennikarz Hubert Seipel, który przez kilka tygodni towarzyszył Putinowi w okresie poprzedzającym wybory prezydenckie w 2012 roku. Seipel realizuje filmowy portret Władimira Putina. To precedens, że Putin zgodził się na obecność zagranicznego dziennikarza, filmującego go w wielu sytuacjach prywatnych i oficjalnych. Putin odpowiada na pytania dotyczące jego dzieciństwa, uprawiania różnych dyscyplin sportu, kariery w administracji i okoliczności dostania się na wysoki urząd na Kremlu. Seipel porusza też kwestię rosyjskiej interwencji w Czeczenii, stosunku Rosji wobec tarczy antyrakietowej i zwalczania przez Putina oligarchów, zwłaszcza Chodorkowskiego. Z rozmów tych wyłania się wizerunek polityka o naturze bezwzględnego, pozbawionego skrupułów wojownika, dla którego najważniejszym celem jest zachowanie silnej pozycji Rosji. Putin, który sam chce być wielki i silny, który jest przekonany, że wszelkie jego działania służą narodowi, bagatelizuje rosnący opór oponentów i wpływy opozycji. Nawet czuje się dotknięty, że wszelkie zło w Rosji jest kojarzone z jego nazwiskiem. Uważa, że to atak na jego życiowy projekt i jego przeszłość. Hubert Seipel podkreśla, że Putin zrobił błyskawiczną karierę. W ciągu czterech lat zdobył najwyższy urząd. Na pytanie, kto go wspierał na starcie, Putin odpowiada, że nikt. Po prostu już od małego chciał wygrywać, kierowało nim pragnienie wybicia się.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×