Ja, uchodźca

Crossing, Norwegia

Dokument opowiadający o grupie przyjaciół, którzy uciekają przed wojną w Syrii. Prezentuje, jak negocjują z przemytnikami warunki podróży do Włoch oraz jak starają się przechytrzyć egipską policję.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Ja, uchodźca w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument opowiadający o grupie przyjaciół, którzy uciekają przed wojną w Syrii. Dostali się do Egiptu, ale ich celem jest Europa. Nabil, Angela, Rami, Afaf, Mustafa i Alija opowiadają o powodach ucieczki z ojczyzny. Rami, specjalista IT, ma nadzieje, że świat w końcu zrozumie, że Syryjczycy uciekają nie po to, by żyć lepiej, ale po to, by żyć. Film zaprezentuje także, jak przyjaciele negocjują z przemytnikami warunki podróży do Włoch oraz jak starają się przechytrzyć egipską policję.

"Ja uchodźca" to wstrząsający dokument opowiadający o grupie przyjaciół, którzy uciekają przed wojną w Syrii. Dostali się do Egiptu, ale ich celem jest Europa, ponieważ życie syryjskich uchodźców w Egipcie staje się coraz trudniejsze. Nasi bohaterowie to Nabil, Angela, Rami, Afaf i jej syn Mustafa, Alija. W wzruszających rozmowach z nimi usłyszycie o powodach ucieczki z ojczyzny. Najmocniej podsumuje to Rami - specjalista IT, który ma nadzieje, że świat w końcu zrozumie, że Syryjczycy uciekają nie po to, by żyć lepiej, ale po to by żyć. Zobaczycie, jak przyjaciele negocjują z przemytnikami warunki podróży do Włoch, jak starają się przechytrzyć egipską policję, która robi naloty na plaże i wysyła uciekinierów do więzień. Będziecie świadkami wzruszających pożegnań z rodzinami i przygotowań do podróży. Kamera będzie towarzyszyć uchodźcom na maleńkim statku, który ledwo utrzymuje się na wzburzonych falach Morza Śródziemnego, usłyszycie ich rozmowy, opowieści o przeszłości, plany snute na przyszłości, obawy, nadzieje, marzenia. Wstydzą się i denerwują, że na statku nie ma się jak umyć, że śmierdzą, że czują się niehigienicznie, rozważają czy dobrze, że powierzyli swe życie obcym, niespełna 20-letnim marynarzom, którzy nigdy wcześniej nie przepłynęli żadnego morza… Czy przyjaciele dotrą do Włoch? Czy spotkany na morzu olbrzymi tankowiec stanie się ich ratunkiem czy klęską? Posłuchajcie tej wstrząsającej opowieści o tym, że marzenia nigdy nie umierają.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×