Jak rozpętać rewolucję

Revolution 101, Izrael 2010

W dzisiejszych czasach film stał się sposobem walki z wypaczeniami i niesprawiedliwością. Autor postanowił opowiedzieć o instytucji odpowiedzialnej za funkcjonowanie izraelskiej telewizji publicznej.

  • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Jak rozpętać rewolucję w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Kino wielokrotnie udowadniało, że jest w stanie wpływać na ludzkie umysły, forsować szlachetne idee i zmieniać rzeczywistość. Telewizja często demonstrowała, że potrafi mocno oddziaływać na ludzkie życie i sposób, w jaki postrzegają oni świat. W dzisiejszych czasach film stał się, dzięki postępowi technologicznemu i festiwalowej dystrybucji, jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z wypaczeniami i niesprawiedliwością. Autor postanowił opowiedzieć o instytucji odpowiedzialnej za funkcjonowanie izraelskiej telewizji publicznej.

Kilka słów o telewizji publicznej... w Izraelu. Kino wielokrotnie udowadniało, że jest w stanie wpływać na ludzkie umysły, forsować szlachetne idee i zmieniać rzeczywistość. Telewizja często demonstrowała, że potrafi mocno oddziaływać na nasze życie i sposób, w jaki postrzegamy świat. W dzisiejszych czasach film - jako medium i efekt pracy dziesiątek osób, czy nawet komercyjny produkt - stał się, dzięki postępowi technologicznemu i festiwalowej dystrybucji, jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z wypaczeniami i niesprawiedliwością. Doron Tsabari, zdając sobie sprawę z tego zjawiska, postanowił opowiedzieć o IBA - instytucji odpowiedzialnej za funkcjonowanie izraelskiej telewizji publicznej. Opłacana z podatków IBA jest siedliskiem korupcji, nepotyzmu i politycznych gierek pomiędzy władzą a opozycją. Tsabari zdecydował się uświadomić ludzi o dziejącej się na ich oczach niegodziwości i sprokurowaniu zmian w IBA. Film jest zapisem walki reżysera i kilku jego przyjaciół o przywrócenie ładu i porządku w publicznej instytucji. Uatrakcyjniony został fabularnymi i animowanymi fragmentami oraz dokumentalną podróżą przez historię izraelskiej polityki i publicznej telewizji, tak nierozerwalnie ze sobą złączonych. Film jest również autobiograficzną opowieścią o samym Tsabarim. Widzowie maja możliwość śledzić jego siedmioletnią walkę z IBA, nieustępliwość i wiarę w potęgę kina jako siły sprawczej, funkcjonującej ponad granicami i podziałami. Film jest więc także hołdem dla ludzi takich jak Tsabari, którzy walczą w imię szeroko pojmowanego dobra ludzkości.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×