Jan od Boga - uzdrowiciel

Healing - Wunder, Mysterien und John of God, Niemcy 2010

João Teixeira de Faria, znany jako Jan od Boga, to słynny brazylijski uzdrowiciel. W opinii wielu ludzi potrafi leczyć ciała i dusze. Są tacy, którzy widzą w nim nowe wcielenie dawnych mistyków.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: David Unterberg, Harald Wiesleitner

Jan od Boga - uzdrowiciel w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • David Unterberg Reżyseria
  • Harald Wiesleitner Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

João Teixeira de Faria, znany jako Jan od Boga, to słynny brazylijski uzdrowiciel. W opinii wielu ludzi potrafi leczyć ciała i dusze. Są tacy, którzy widzą w nim nowe wcielenie dawnych mistyków. Niniejszy dokument to spojrzenie na kontrowersyjne medium. W filmie wykorzystano m.in. wywiady z pacjentami, rozmowy z ludźmi medycyny, a także nagrania z operacji, które João Teixeira de Faria przeprowadza bez znieczulenia i środków dezynfekujących.

W ciągu ostatniego półwiecza ponad milion ludzi odwiedziło Brazylię tylko w jednym celu - spotkać słynnego uzdrowiciela Jana od Boga i poddać się jego mocy. Jak przekonuje wielu z nich, 70-letni mężczyzna jest największym medium wszech czasów. João Teixeira de Faria to prawdziwe nazwisko człowieka, który, zdaniem jego zwolenników, zdolny jest leczyć ciała i dusze. Są tacy, którzy widzą w nim nowe wcielenie dawnych mistyków. Przekonują, że Jan od Boga potrafi przezwyciężyć nieuleczalne choroby, pomagać w beznadziejnych przypadkach, wprawiać w osłupienie lekarzy. Czy słusznie? Dokument „Jan od Boga, uzdrowiciel“ to spojrzenie na kontrowersyjne medium. W filmie wykorzystano m.in. wywiady z pacjentami, rozmowy z ludźmi medycyny, a także nagrania z operacji, które João Teixeira de Faria przeprowadza bez znieczulenia i środków dezynfekujących.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×