Jeden drugiemu brzemię noście

Polska 2007

Dokument o austriackiej artystce Evie Choung-Fux, która podczas pobytu w Majdanku odkrywa zbrodnie, w których uczestniczył jej naród. Mimo że to temat zakazany w kraju, podejmuje go w fotografiach.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Jeden drugiemu brzemię noście w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument o austriackiej artystce Evie Choung-Fux, która podczas pobytu w Majdanku odkrywa zbrodnie, w których uczestniczył jej naród. Mimo że to temat zakazany w kraju, podejmuje go w pracach fotograficznych. Podczas wystawy prezentującej zdjęcia z Majdanka spotyka się z ludźmi, którzy przeżyli obozy zagłady. Spotkanie owocuje projektem artystycznym o tytule "Ci co przeżyli. O życiu 1945-1995".

Film opowiada o austiackiej artystce Evie Choung - Fux, która podczas jednego z pierwszych pobytów w Polsce, w Majdanku, odkrywa zbrodnie, w których uczestniczył jej naród. Jako temat zakazany w jej własnym kraju, przenosi go na prace fotograficzne. Podczas wystawy, na której pokazuje zdjęcia z Majdanka, spotyka się z ludźmi, którzy przeżyli obozy zagłady. Spotkanie to owocuje projektem artystycznym o tytule "Ci co przezyli, o życiu 1945 - 1995". Film pokazuje również postać artystki, zmagania z tematem i zmianę, jaką w jej życiu przyniósł ten projekt. W 2006 roku film zdobył nagrodę Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense na XVI Festiwalu Mediów w Łodzi "Człowiek w Zagrożeniu".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×