Jeden dzień w Auschwitz

Auschwitz - one day, Niemcy 2021

Film dokumentalny ukazujący typowy dzień w obozie koncentracyjnym w Auschwitz w 1944 r. Produkcja bazuje na wyjątkowym dokumencie przechowywanym w instytucie Yad Vashem.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Winfried Laasch, Friedrich Scherer

Jeden dzień w Auschwitz w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Winfried Laasch Reżyseria
  • Friedrich Scherer Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Obóz koncentracyjny Auschwitz został wyzwolony 27 stycznia 1945 roku. Produkcja oparta jest na wyjątkowym dokumencie przechowywanym w instytucie Yad Vashem. Opowiada historię typowego dnia w obozie z punktu widzenia ofiar oraz sprawców. The Auschwitz Album to zbiór fotografii, które są poniekąd kroniką "pracy" SS. Zdjęcia ukazują wstrząsającą rutynę masowych mordów oraz selekcji więźniów.

Obóz koncentracyjny Auschwitz został wyzwolony 27 stycznia 1945 roku. Produkcja oparta jest na wyjątkowym dokumencie przechowywanym w instytucie Yad Vashem. Opowiada historię typowego dnia w obozie w 1944 roku z punktu widzenia ofiar oraz sprawców. The Auschwitz Album to zbiór fotografii, które są poniekąd kroniką "pracy" SS. Niemal wszystkie zdjęcia zrobiono w ciągu kilku dni, ostatniego tygodnia maja 1944 roku. Ukazują one wstrząsającą rutynę masowych mordów oraz selekcji więźniów – oddzielania tych zdolnych do pracy i tych, którzy mają trafić do komór gazowych. Widzimy, jak zostali ograbieni z dobytku, a ci, którzy nie zostali zabici od razu, stawali się niewolnikami.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×