Jeff Carney - kret Stasi w amerykańskim wywiadzie

Jeff Carney - Us Airman Turned Stasi Spy, Niemcy 2017

Jeff Carney został zwerbowany przez wschodnioniemieckich agentów w 1983 roku. Autorzy spróbują odpowiedzieć na pytanie, co zmotywowało Carney'a do działania przeciw własnemu państwu.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Jürgen Ast

Jeff Carney - kret Stasi w amerykańskim wywiadzie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Jürgen Ast Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Młody Jeff Carney dołączył do sił powietrznych w grudniu 1980 roku. Praca tam szybko go rozczarowała. Przez wschodnioniemieckich agentów wywiadowczych, którzy fachowo manipulowali nim i utrzymywali jego całkowitą lojalność do samego końca, został zwerbowany w 1983 roku. Autorzy spróbują odpowiedzieć na pytanie, co zmotywowało Carney'a do działania przeciw własnemu państwu. Film to wciągająca historia szpiegowska z frapującym psychologicznym tłem.

Szokująca historia oficera amerykańskiego wywiadu sił powietrznych, który został szpiegiem NRD-owskiej tajnej policji Stasi. Młody Jeff Carney dołączył do sił powietrznych w grudniu 1980 roku, jednak praca tam szybko go rozczarowała. Przez wschodnioniemieckich agentów wywiadowczych, którzy fachowo manipulowali nim i utrzymywali jego całkowitą lojalność do samego końca, został zwerbowany w 1983 roku. Co zmotywowało Carney'a do działania przeciw własnemu państwu? Wciągająca historia szpiegowska z frapującym psychologicznym tłem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×