Jej historia: Przywódczynie

Her Story - The Female Revolution. Leadership, Wielka Brytania 2015

Opowieść o kobietach, które w XXI wieku walczyły o równouprawnienie płci. Przedstawione zostaną m.in. szwedzka minister spraw zagranicznych Margot Wallström i indyjska burmistrz Chhavi Rajawat.

  • Czas trwania: 47 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Rachel Paschley, James Rogan

Jej historia: Przywódczynie w telewizji

ZwińRozwiń
  • HIT Dnia

    Czwartek 30.11.2017 23:30 Odcinek 1

    TVP 1

Multimedia

Twórcy

  • Rachel Paschley Reżyseria
  • James Rogan Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o kobietach, które w XXI wieku walczyły o równouprawnienie płci. Przedstawione zostaną przywódczynie, które wytyczyły nowe drogi w polityce. Wśród nich są: szwedzka minister spraw zagranicznych Margot Wallström, indyjska burmistrz Chhavi Rajawat, prezydent Litwy Dalia Grybauskaite, prezydent Chile Michelle Bachelet oraz kurdyjskie bojowniczki o prawa kobiet.

Czteroodcinkowa seria dokumentalna BBC Worldwide o kobietach, które osiągnęły sukces, zostały przywódczyniami i liderkami. Zdeterminowane, charyzmatyczne, gotowe do walki o wolność, sprawiedliwość, równe prawa dla kobiet. Szczególnie w krajach, gdzie rola kobiety jest wciąż postrzegana jako podrzędna w stosunku do roli mężczyzn. W ostatnich dwudziestu latach kobiety osiągnęły więcej niż kiedykolwiek. Od salonów władzy po wsie w biednych krajach. W trudnych czasach to kobiety stawały w pierwszym szeregu, przyjmowały odpowiedzialność i działały. Opowieść o kobietach, które symbolizują walkę o równouprawnienie w XXI wieku. Wytyczyły nowe drogi w polityce. Poznamy je, sposoby ich pracy, działania i efekty. Kim są najbardziej wpływowe kobiety świata? Jak osiągnęły sukces? W pierwszym odcinku poznamy przywódczynie m.in.: szwedzką minister Margot Wallström; burmistrz z Radżastanu Chhavi Rajawat; prezydent Litwy Dalię Grybauskaite; prezydent Chile Michelle Bachelet oraz kurdyjskie bojowniczki o prawa kobiet.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×