Jej spowiedź

Her Confession, Bułgaria 2017

Pochodząca z Bułgarii Kostadinka Kuneva pracowała na stacji metra w Atenach. Została liderką związku zawodowego. 23 grudnia 2008 roku obcy mężczyzna oblał jej twarz kwasem.

 • Czas trwania: 57 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Ivan Nichev

Jej spowiedź w telewizji

ZwińRozwiń
 • Środa 02.10.2019 03:35

  TVP 2

 • Środa 17.07.2019 03:05

  TVP 1

 • Środa 14.11.2018 00:35

  TVP 1

Twórcy

 • Tatiana Granitowa Scenariusz
 • Jurij Daczew Scenariusz
 • Stefan Dimitrow Muzyka
 • Płamen Welinow Muzyka
 • Cwetan Nedkow Zdjęcia
 • Ivan Nichev Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Pochodząca z Bułgarii Kostadinka Kuneva pracowała na stacji metra w Atenach. Została liderką związku zawodowego i zbierała dowody nadużyć wobec pracowników. Kuneva była na spotkaniu w Ministerstwie Pracy i opowiedziała o nadużyciach popełnianych przez pracodawcę. Miesiąc później, 23 grudnia 2008 roku, nieznany mężczyzna oblał jej twarz kwasem. Kuneva przeszła ponad 40 operacji. Jej oczu nie udało się uratować. Do końca życia będzie mieć zniekształconą twarz. W 2014 roku Kostadinka Kuneva została wybrana do Parlamentu Europejskiego.

Film dokumentalny. Bohaterką filmu jest Bułgarka Kostadinka Kuneva. Pracowała na stacji metra w Atenach i stała się liderem związku zawodowego pracowników tego sektora. 23 grudnia 2008 roku została oblana kwasem. To była zemsta za jej działalność związkową. Wraz z koleżankami była świadkiem problemów w pracy. Odkryła wiele nadużyć. Dwa lata zbierały dowody na nadużycia. Na pytanie, ile godzin liczy dzień pracy, nikt nie umiał odpowiedzieć. Ludzie pracujący w jednym miejscu byli zmuszani do pracy w innych lokalizacjach bez dodatkowej zapłaty i ubezpieczenia. Gdy ktoś się buntował, straszono go. Grożono też Kostadince. Była śledzona - w pracy, na stacji metra i na ulicach w drodze do domu. Miesiąc przed atakiem była na spotkaniu w ministerstwie pracy. Opowiedziała o wszystkich naruszeniach popełnianych przez firmę. Pewnej nocy nieznany mężczyzna oblał jej twarz kwasem. Trafiła do szpitala. Przeszła ponad 40 operacji. Niestety spalonych oczu nie udało się uratować. Poparzony przełyk i całkowicie zniekształcona twarz pozostaną z nią na zawsze. W 2014 roku Kostadinka Kuneva została wybrana do parlamentu europejskiego głosami ponad 300 000 obywateli Grecji, aby kontynuować walkę o prawa pracownicze. Wybór Kunewej do parlamentu europejskiego był możliwy dzięki głosom oddanym przez setki tysięcy ludzi. Stała się symbolem walki dla tak wielu osób, które chciały, by ich głos został usłyszany w Brukseli. To był szczęśliwy wybór. Na listach nie umieścił jej żaden lider. Została tam wysłana przez prostych ludzi. Było to zwycięstwo sprawiedliwości nie tylko dla niej, ale i dla ruchu walczącego o te same ideały.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×