Jerozolima - między niebem a ziemią

Polska 2019

Dokument zaprasza w podróż nie tylko do jednego z najciekawszych i najważniejszych miast na mapie świata, ale także na fascynującą wędrówkę śladami Jezusa w ostatnich dniach jego życia i misji.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Jerozolima - między niebem a ziemią w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

"Jerozolima - między niebem a ziemią" to zaproszenie w podróż nie tylko do jednego z najciekawszych i najważniejszych miast na mapie świata, ale także fascynująca wędrówka śladami Jezusa w ostatnich dniach jego życia i ziemskiej misji. Dziś, choć Jerozolima jest świętym miastem trzech religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu to jednak na każdym kroku przypomina o życiu i śmierci Jezusa Chrystusa, o historii i przesłaniu, o tym co jest miedzy niebem i ziemią.

"Jerozolima - między niebem a ziemią" to zaproszenie w podróż nie tylko do jednego z najciekawszych i najważniejszych miast na mapie świata, ale także fascynująca wędrówka śladami Jezusa w ostatnich dniach jego życia i ziemskiej misji. Dlaczego Jezus przyjechał do Jerozolimy na Święto Paschy a na miejsce wejścia do miasta wybrał Złotą Bramę? Co wydarzyło się w Wieczerniku i na Golgocie ponad dwa tysiące lat temu? Co czeka na pielgrzymów i turystów idących dziś Drogą Krzyżową i czy kto wpadł na pomysł "wypożyczalni krzyży"? Razem poszukamy też polskich śladów ukrytych na starym mieście. Dziś, choć Jerozolima jest świętym miastem trzech religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu to jednak na każdym kroku przypomina o życiu i śmierci Jezusa Chrystusa, o historii i przesłaniu, o tym co jest miedzy niebem i ziemią.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×