Jerzy Popiełuszko - posłaniec prawdy

Messenger of the Truth, USA/Polska 2014

Film o życiu i przesłaniu, które niósł kapłan Solidarności bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Zawiera autentyczne nagrania, zdjęcia i dokumenty ukazujące sytuację Polski po II wojnie światowej.

 • Czas trwania: 86 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Tony Haines

Jerzy Popiełuszko - posłaniec prawdy w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Paul G. Hensler Scenariusz
 • Tony Haines Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film zawiera autentyczne nagrania, zdjęcia i dokumenty. Ukazuje sytuację Polski, walkę Polaków o wolność, pojawienie się Solidarności i jej wpływ na zmianę sceny geopolitycznej po II wojnie światowej, a także ks. Jerzego Popiełuszkę i jego rolę w życiu zwykłych ludzi w tym czasie.

Film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie niósł kapłan Solidarności bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Film zawiera autentyczne nagrania, zdjęcia i dokumenty. To pierwszy tego typu dokument, który powstał poza granicami Polski. "Posłaniec prawdy pokazuje sytuację Polski, walkę Polaków o wolność, pojawienie się Solidarności i jej wpływ na zmianę sceny geopolitycznej po II wojnie światowej, oraz osobę ks. Jerzego i jego rolę w życiu zwykłych ludzi w tym czasie. To opowieść o prawdzie, wolności i odwadze. Film zaczyna się symbolicznie, pokazuje upadek komunizmu w Europie Środkowowschodniej. Nie zaczęło się to jednak od zniszczenia muru berlińskiego, ten etap w historii nie byłby możliwy, gdyby nie zryw Solidarności w Polsce. Najcenniejsza była solidarność ludzi, dla których najważniejszą sprawą była wolność. I właśnie na fali tych uczuć, pragnień i nadziei pojawia się w filmie osoba bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dzięki niemu doszło do przebudzenia wielu ludzi w Polsce, wskrzeszenia wiary w lepsze jutro, budowania przyszłości na prawdzie i podstawowych prawach Bożych. Błogosławiony ks. Jerzy był duszpasterzem, który mówił ludziom o pragnieniu poczucia godnościi o prawie do wolności. Ksiądz Jerzy nawiązywał w swoich kazaniach do słów Bożych, do nauczania Jana Pawła II i ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego. Właśnie dlatego w kościele św. Stanisława Kostkina mszach za ojczyznę gromadziły się tłumy, ludzie przyjeżdżali z całej Polski, mimo zakazów władzy ludowej. Przesłanie i nauczanie ks. Jerzego są aktualne, a jego życie i męczeńska śmierć nie pozostawiają nikogo obojętnym.

Komentarze

Skomentuj
 • do paragraf (gość)

  co do JPII nigdy się nie dowiemy czy był TW -ale tuszował pedofilię na 101%!! Tak jak w przypadku Bartoszewskiego czy był konfidentem Gestapo! Ale od Popiełuszki, PATRIOTY, I ŚWIĘTEGO człowieka , zatukanego jak za Pol Pota!!! a wcześniej sprzedanego przez pół ówczesnego episkopatu wraz z Glempem TW na czele! paramongole ; to się odpierdol!!!! Takim jak ty padalcom powinno się łby urywać publicznie!

  19.10.2022 19:49
 • Dlaczego Tusk utajnił raport NIK z 2013r. o jego umowie gazowej z 2010r. - "największa afera od 1989r." wg dziennikarzy z energetyka24 (gość)

  Tusk w 2010r. polecił Pawlakowi wynegocjować umowę obowiązującą do 2037r. z ceną gazu o połowę większą niż miała reszty Europy.

  Wcześniejszy raport NIK z 2009r. stwierdził, że Tusk po przejęciu rządów porzucił budowę polskiego gazoportu. Raport ukazał się po 2 latach bezczynności rządu Tuska, wtedy PO rozpoczęło kontynuowanie budowy PiS'owego gazoportu. Ale i tak opóźniali jego ukończenie tak długo, jak długo rządzili.

  U Tuska miało być dla Polaków drogo, mieli być biedni i bez programów socjalnych - jak za Niemca i Ruska.

  Gdy Rosja zajęła Krym, Tusk twierdził, że sankcje są niepotrzebne, bo... nieskuteczne.

  To m.in. dlatego tutejsi rosyjscy i niemieccy "komentatorzy" internetowi tak ciężko "pracują" dla Tuska.

  Niezależne źródła o tym do znalezienia w google - wpisz hasła:

  * "naszeblogi 41923-proceder-werbowania-agentow-trolli-w-sieci", tam komentarz pod tym artykułem "29-10-2013 [10:30] - z Niemiec": kłamanie bezpośrednio z Niemiec🇩🇪 było wtedy po 5 ojro🇩🇪

  * "tvn24 gazeta-ru-nasz-czlowiek-tusk-ra48624"

  * "energetyka24 niekompetencja-naruszanie-prawa-nierzetelnosc-miazdzacy-raport-nik-o-umowach-gazowych-z-2010-roku"

  * "energetyka24 thriller-polityczny-bez-zakonczenia-szokujace-kulisy-negocjacji-gazowych-z-2010-roku"

  * "energetyka24 rewolucja-na-jamale-kuriozalna-umowa-z-gazpromem-przechodzi-do-historii-analiza"

  * "energetyka24 kaczynski-mial-racje-gaz-z-usa-znacznie-tanszy-od-rosyjskiego-analiza"

  * "nik gov umowy-gazowe-raport-nik-w-calosci-jawny"

  * "money nik-ujawnil-raport-o-umowach-gazowych,199,0,2410183" (to nie NIK ujawnił, tylko rząd odtajnił utajniony przez Tuska raport NIK, money to "zaprzyjaźnione-media" - wiadomo komu...)

  * "money gazprom-polska-przesyl-gazu,218,0,2411994"

  19.10.2022 19:37
 • Dlaczego Kościół jest "zły" wg piszących tutaj kacapów, szkopów i ich platformiarzy. (gość)

  Biskupi polscy: "kłamstwo chodzi po ulicach", arcybiskup niemiecki: "demokracja w Polsce ma się dobrze, nigdy nie miała się lepiej".

  I dlatego szczekaczki internetowe próbują "coś zrobić" z Kościołem - tą "telewizją" polską, ogólnokrajową, nieprzekupną, niemożliwą do "sprywatyzowania" przez Tuska🇩🇪🇷🇺🏴‍☠️. Bo jak mawiają pijarowcy Tuska: "kto ma CAŁĄ telewizję, ten rządzi".

  19.10.2022 19:32
 • ~PARAGRAF (gość)

  To taki sam "posłaniec prawdy",jak Karol Wojtyła,zatrudniony w Watykanie na posadzie papieża w latach1978–2005. Dzisiaj ludzie modlą się do człowieka,uznanego,nie wiedzieć czemu, świętym,który miał brudne ręce i zapewne sumienie też w nie lepszym stanie.Teraz słychać,że kolejny "posłaniec prawdy" ma być kanonizowany. Kondycja dzisiejszego KK i jego przywódców sięgnęła dna moralnego i duchowego.Zakłamanie,obłuda,hipokryzja,pazerność,chciwość,to cechy,które charakteryzują dzisiejsza KK. A że KK,to nie tylko sama instytucja,ale przede wszystkim ludzie,którzy bezrefleksyjnie i bezrozumnie stoją murem za tymi pseudo katolikami w sutannach i różnych kolorach nakryć głowy,którzy są mistrzami mistyfikacji i indoktrynacji umysłów,przeto mamy to,co mamy. I o takich ludziach kręci się filmy,wydając publiczne pieniądze na funta kłaków warte "przesłania". I dla porządku,nikt,będący przy zdrowych zmysłach,nie zakwestionuje barbarzyńskiego morderstwa tego klechy.To była ,nawet jak na tamten czas, okrutna zbrodnia,na którą żaden człowiek nie zasłużył.Była zbrodnia i była kara.Zaś filmowanie życia różnych "posłańców prawdy",powinna poprzedzić solidna refleksja i dogłębnie zbadane ich rzeczywiste życie. Zbyt szybko i pośpiesznie wysyłamy zmarłych (wybrańców w zależności od koniunktury politycznej) na ołtarze lub do krypt na Wawelu...

  19.10.2022 11:16
 • alek (gość)

  Ty się raczej wstydź za swoją polszczyznę.

  16.10.2016 18:32
 • jaaaaa (gość)

  I o co On walczyl, wstyd mi ta taka dzisiejsz apolske :(

  19.10.2015 21:26

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 7.0 Głosów: 1

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×