Jessica Watson. Prawdziwa odwaga

Jessica Watson's True Spirit, Australia 2010

Historia najmłodszej żeglarki, Australijki Jessiki Watson, która samotnie, bez pomocy i bez żadnych przystanków w marinach, opłynęła świat.

  • Czas trwania: 105 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Jessica Watson. Prawdziwa odwaga w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W 2010 roku 16-letnia Australijka Jessica Watson opłynęła samotnie świat. Podróżowała tradycyjnym szlakiem kliprów wokół trzech najważniejszych przylądków na południowych oceanach: Przylądku Dobrej Nadziei w Afryce, Cape Leeuwin w Australi i Horn w Ameryce Południowej. Zmagała się z brakiem snu, szalejącymi wiatrami i falami. 15 maja, po 210 dniach na morzu i przepłynięciu 24 285 mil morskich, żeglarka triumfalnie zawinęła swoim jachtem, Ella`s Pink Lady, do portu w Sydney.

Sześć cech charakteryzuje Jessikę Watson - najmłodszą osobę, która samotnie opłynęła ziemski glob: determinacja, umiłowanie wolności, kreatywność, naturalność, zapał i odwaga. W 2010 roku 16-letnia Australijka Jessica Watson opłynęła sama, nieprzerwanie i bez asysty 24.000 morskich mil na 10-metrowym, ró żowym jachcie o nazwie Ella's Pink Lady. Zajęło jej to 210 dni. Podróżowała tradycyjnym szlakiem kliprów wokół trzech najważniejszych przylądków na południowych oceanach: Przylądku Dobrej Nadziei w Afryce, Cape Leeuwin w Australi i Horn w Ameryce Południowej. Zmagała się z brakiem snu, szalejącymi wiatrami i falami większymi od niej samej. "Nie uważam się za bohatera. Jestem zwyczajną dziewczyną, która tylko chciała spełnić swe marzenie. Cieszę się, że udowodniłam, że można osiągnąć to, czego się bardzo pragnie. Teraz już wiem, że wszystko mogę" - mówi.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×