Jest tam kto?

Is Anybody Out There, Hiszpania 2015

Ludzkość od tysięcy lat zadaje pytanie, czy życie na Ziemi jest jedynym w kosmosie. Dokument przedstawia dowody na istnienie inteligentnych, pozaziemskich istot.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Jest tam kto? w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Ruth Chao Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Ohio, sierpień 1977, radioteleskop Big Ear, zaprojektowany w celu poszukiwań pozaziemskiego życia, otrzymuje dziwny sygnał pochodzący z konstelacji Strzelca. Jego długość wyniosła 72 sekundy. Sygnał, nazwany WOW, nadal jest uważany za jeden z najlepszych dowodów na istnienie inteligentnego, pozaziemskiego życia. Jednakże prawdziwą rewolucją było odkrycie przez Satelitę Keplera tysięcy podobnych do Ziemi planet, na których możliwe byłoby egzystowanie.

Ludzkość od tysięcy lat zadaje sobie pytanie czy życie na Ziemi jest jedynym w kosmosie. Czy może wręcz przeciwnie, tętni wszędzie we wszechświecie i jest czymś normalnym? W dokumencie Planete+ widzowie będą mieli okazję zapoznać się z dowodami na istnienie inteligentnego, pozaziemskiego życia. Ohio, sierpień 1977, radioteleskop Big Ear, zaprojektowany w celu poszukiwań pozaziemskiego życia, otrzymuje dziwny sygnał pochodzący z konstelacji Strzelca. Jego długość wyniosła 72 sekundy. Sygnał, nazwany WOW, nadal jest uważany za jeden z najlepszych dowodów na istnienie inteligentnego, pozaziemskiego życia. Jednakże prawdziwą rewolucją było odkrycie przez Satelitę Keplera tysięcy podobnych do Ziemi planet, na których możliwe byłoby egzystowanie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×