Jestem legendą

I Am Legend, USA 2007

Wirus doprowadził do zagłady niemalże całej ludzkiej populacji, a tych, którzy przeżyli, zmienił w krwiożercze potwory. W Nowym Jorku ocalał jedynie naukowiec, który poszukuje szczepionki.

 • Czas trwania: 101 minut, Gatunek: Film SF
 • Reżyseria: Francis Lawrence

6

Ocena redakcji

W futurystycznej wizji Nowego Jorku powoli opanowywanego (a może raczej odzyskiwanego) przez dziką przyrodę, przez ponad połowę filmu na ekranie jest tylko Will Smith i to na jego barkach spoczywa główny ciężar filmu. Nie do końca podołał temu zadaniu...

Jestem legendą w telewizji

ZwińRozwiń
 • Powtórka

  Piątek 15.12.2023 22:05

  TVN 7

 • Środa 13.12.2023 22:40

  Metro

 • HIT Dnia

  Sobota 09.12.2023 20:00

  TVN 7

 • Powtórka

  Wtorek 15.08.2023 00:15

  TVN

 • HIT Dnia

  Środa 09.08.2023 21:35

  TVN

 • Powtórka

  Poniedziałek 01.05.2023 22:15

  TVN Fabuła

 • Powtórka

  Sobota 29.04.2023 22:20

  TVN Fabuła

 • HIT Dnia

  Wtorek 25.04.2023 20:00

  TVN Fabuła

 • Powtórka

  Czwartek 02.03.2023 00:15

  TVN 7

 • Powtórka

  Wtorek 28.02.2023 01:20

  TVN 7

 • HIT Dnia

  Sobota 25.02.2023 20:00

  TVN 7

 • Powtórka

  Wtorek 10.01.2023 00:25

  TVN

Multimedia

Obsada

 • Will Smith jako Robert Neville
 • Alice Braga jako Anna
 • Charlie Tahan jako Ethan
 • Salli Richardson-Whitfield jako Zoe Neville
 • Willow Smith jako Marley Neville
 • Emma Thompson jako dr Alice Krippin
 • Darrell Foster jako Mike, eskortujący żołnierz
 • April Grace jako redaktorka TV

Więcej »

Twórcy

 • Vic Armstrong Drugi reżyser
 • Joseph Aspromonti Drugi reżyser
 • T. Sean Ferguson Drugi reżyser
 • Marissa Kaplan Drugi reżyser
 • Takahide Kawakami Drugi reżyser
 • Colin MacLellan Drugi reżyser
 • Christopher Surgent Drugi reżyser
 • Michael Tadross jr. Drugi reżyser

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Epidemia zdziesiątkowała ludzkość, a nieszczęśników, którzy ją przeżyli, przemieniła w spragnione krwi potwory. Naukowiec Robert Neville, z niewiadomego powodu odporny na działanie wirusa, jest ostatnim żyjącym człowiekiem w Nowym Jorku. Bohater desperacko usiłuje znaleźć sposób na odwrócenie działań wirusa, pracuje nad szczepionką wykorzystując własną krew. Systematycznie wysyła w eter wiadomości, wierząc, że dotrą one do innych ocalałych. Tymczasem zarażeni czają się w mroku, obserwują każdy ruch Neville'a i czekają, aż popełni błąd.

Adaptacja głośnej powieści science fiction napisanej w połowie lat pięćdziesiątych przez Richarda Mathesona. Opowieść o ostatnim człowieku na Ziemi przez lata rozpalała wyobraźnię filmowców; w 1971 powstał "Człowiek Omega" z Charltonem Hestonem w roli głównej. Adaptacja z 2007 mocno odbiega od pierwowzoru literackiego zachowując tylko główne założenie powieści - bohater jest ostatnim człowiekiem w Nowym Jorku, który przeżył śmiertelną epidemię zmieniającą ludzi w wampiry. Stara się znaleźć szczepionkę pozwalającą na przywrócenie zdrowia ocałałym… Robert Neville (Will Smith) to genialny naukowiec, ale nawet on nie potrafił opanować straszliwego wirusa, którego nie można powstrzymać ani wyleczyć i który... został stworzony ludzką ręką. Neville, z niewiadomego powodu odporny na działanie wirusa, jest ostatnim pozostałym przy życiu człowiekiem w ruinach Nowego Jorku... a być może jest nawet jedyną żyjącą istotą ludzką na całym świecie. Przez ostatnie trzy lata Neville sumiennie wysyłał w eter wiadomości, rozpaczliwe starając się odnaleźć innych ocalałych, którzy być może gdzieś istnieją. Nie jest jednak sam. Przemienione w mutanty ofiary wirusa - Zarażeni - czają się w mroku, obserwując każdy jego ruch i czekając, aż zrobi ten jeden śmiertelny błąd. Jako być może ostatnia nadzieja ludzkości, Neville ma już tylko jeden cel: znaleźć sposób, aby odwrócić działanie wirusa przy użyciu jego własnej, odpornej na chorobę krwi. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że Zarażeni mają nad nim przewagę liczebną, a jego czas szybko się kończy."

Recenzje

 • W futurystycznej wizji Nowego Jorku powoli opanowywanego (a może raczej odzyskiwanego) przez dziką przyrodę, przez ponad połowę filmu na ekranie jest tylko Will Smith i to na jego barkach spoczywa główny ciężar filmu. Nie do końca podołał temu zadaniu...

  6/10

Komentarze

Skomentuj
 • KOMU przeszkadzają poniższe komentarze "Tusk utajnił raport NIK o jego umowie z Rosją🇷🇺", "Świadek koronny, na którego powoływał się Tusk, oskarża Tusków o przyjęcie łapówki od Rosjan🇷🇺", i dalsze tym podobne? Co ICH politycy mówią o KŁAMANIU? ==> Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  Członek RPP i doradca Donalda Tuska, ze źródłowym video w drugim linku:

  twitter com gosc_radiazet status 1646412814284627968

  twitter com hipopokryzja status 1646399647441666048

  wpolityce polityka 642657-doradcy-podpowiadaja-zeby-klamac-wiec-tusk-klamie

  --

  A Tusk o swoim doradcy Grabowskim: "Nigdy złego słowa nie powiem o Grabowskim" - nagrało się, pokazali w polskiej telewizji.

  10.08.2023 00:32
 • Komu przeszkadzają poniższe komentarze "Tusk utajnił raport NIK o jego umowie z Rosją🇷🇺", "Świadek koronny, na którego powoływał się Tusk, oskarża Tusków o przyjęcie łapówki od Rosjan🇷🇺", i dalsze tym podobne? Co ich politycy mówią o kłamaniu? ==> Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  Belka, Tuskowy prezes NBP:

  youtube com watch 1TSB204RrvY

  (w 3 minucie 30 sekundach wywiadu pada stwierdzenie o potrzebie kłamania)

  tvp info 42371095 belka-w-polityce-trzeba-po-prostu-klamac

  niezalezna 481607-wyjawiono-strategie-platformy-obywatelskiej-na-wybory-to-wideo-przejdzie-do-historii-zobacz

  10.08.2023 00:30
 • Wy pedalki z ponizszych komentarzy walcie sie w odbyty a nie piszecie jakies kocopoly (gość)

  Mr pała

  09.08.2023 23:26
 • Jola mazowieckie (l. 23) wylize brudne pachyza darmo (fetysz) nr tel 731070806 (gość)

  Następnego dnia, gdy list dotarł do agentów, unosił się piękny smród. Kurier lizał brudny bagażnik ładunku i brudnego buta Charge'a. Gdy ładunek przetnie taśmę ROVIO, Z entuzjazmem chciał zrobić kupę gnoju. Przeczytał, że Rovio zdecydowało się wysłać im próbną wersję gry Angry Birds, ponieważ w środku... [Red. Na lewo stylowa kupa Charge'a dla komiki przypominająca ptaka z Angry Birds; na prawo malunek ptaka na ścianie celi więziennej namalonowany przy pomocy kału więźnia. Malunek ten zachwycił najwyraźniej strażników.]

  ...Na przyszłość opłata zabija w gratkę tasakiem ziewające ścierwo w imieniu przedsiębiorcy filmowego i filantropa, przedstawiciela wytwóni gier Rovio. Charge zaczął grać jak szalony. Najbardziej lubił muzykę Ariego Pulkkinen. Nagle, siedząc na kanapie, na środek pokoju, zaczął pluć w rytm tej piosenki:

  Ław-ław-ław! Wypić! Pew-pew-pew! Wypić! Pew-pew-pew-pew-pew-pew-pew-pew-pew-pew! Pew-pew-pew! Pew-Pew-Pew-Pew-Pew-Pew-Pew-Pew!... Trace nie wiedział. Weszła do pokoju nie zwracając uwagi na dużą kałużę śliny na środku pokoju. Upadając, złamała stopą nogę stołu, powodując, że wszystko na stole ją zmiażdżyło. Między innymi spadła na nią miska Śledź. Być całkowicie pokryty śledziem. Junker Charge rzucił go i zaczął wyjmować kawałki śledzia i połykać je, mlaskając w rytm piosenki. piosenki. Olej śledziowy również nie był ekstrahowany. Wszystko pachniało rybą. W rytm tej piosenki Ward nagle wybuchnął śmiechem:

  - Hahaha! Ha! Hahaha! Ha! Ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha! Hahaha! Hahaha! Ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha!...

  "Zacząłem się śmiać i chciałem siusiu" – relacjonuje Charge. Sika w kącie, sika w rytm piosenki. "Zabronił mi nawet wstawać" – relacjonuje Trace. Pod nim robił wiele dziwnych rzeczy. Jest pod wrażeniem muzycznej pasji 27-letniego fińskiego muzyka i autora motywu. Kałuża moczu zwiększyła się w niekontrolowany sposób i była czysta Podłoga już nie. Trace była cała zawalona chlebem i śledziami, które leżały na całej niej, tak zdrętwiałe, że nic nie rozumiał. Myślał, że ładunek oblał go wodą Próbowała pozbyć się rybiego zapachu i instynktownie wylądowała w kałuży moczu swojego pracodawcy myśląc, że to woda. Po zjedzeniu śledzia ze śladu, ładunek znika Był w toalecie i grał w Angry Birds na PSP, a Trace płakała przez chwilę, a potem poszła pod prysznic. W toalecie pacjent Charge głośno jęczał, pierdział i rytmicznie oddawał luźne śłuzowate stolce. W rytm... Piosenki:

  Sześć sześć sześć! Mający szczęście! Cholera! Mający szczęście! Śliwka-śliwka-bum-bum... Albo jak wolicie: - Shit-shit-shit! Fart! Shit-shit-shit! Fart! Ploom-ploom-Boom-Boom... [red. org.]

  Był tak szczęśliwy, że zaczął robić własnego ptaka myjącego kał w lustrze. Ptak z kału był piękny w lustrze i przypominał ścienny mural więźnia w mikro-skali. Potem zrobił też czerwonookiego ptaka ze swoich odchodów i Umieść w kuchence mikrofalowej. Trace coś sobie uświadomił... bo bardzo śmierdziało w helikopterze. Otworzyła kuchenkę mikrofalową i nagle spryskało jej włosy "ciepłymi ptasimi odchodami" [red. kupą Charge'a w kształcie ptaka]. krzyczała Krzyknął i zemdlał. Szał Charge'a na punkcie gry skończył się wieczorem, ale nadal uwielbiał pierdzieć i srać w rytm klasycznego motywu. I śpiewaj głośno: "Kurwa Mać Games, Kurwa Mać Games, Kurwa tri-la-la-la-la la-la, Kurwa Hui Games, Kurwa Hop Games, Kurwa tri-la-la-la-la la-la..."

  Wieczorem udali się do siedziby Magmy i wrócili, aby włamać się do komputera. Nagle do pokoju zanadszedł Cyborg Magma. koniec promocji. lód 89 zł z połykiem 165 zł takie usługi równiesz, kontakt 731070806 plz.

  09.08.2023 22:01
 • Jak donoszą media, państwowa spółka Autosan pozbawiła się szansy na start w przetargu na autokary dla wojska, ponieważ spóźniła się ze złożeniem oferty o 20 min. Kwota, na jaką opiewało zamówienie wynosiła około 30 milinów złotych. (gość)

  Według doniesień medialnych, MON tworzy w Ossowie Muzeum Bitwy Warszawskiej za kwotę około 100 milionów złotych. Jak wskazują dziennikarze, konkurs wygrał Czesław Bielecki, blisko związany z PiS. Nawet prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich twierdzi, że konkurs był „ustawiony”. Mało tego, pracę nad projektem, według dziennikarzy, rozpoczął na długo przed ogłoszeniem konkursu. Dziennikarze donoszą, że przed wyborami głównymi reklamodawcami tygodników "Gazeta Polska", "wSieci", "Do Rzeczy" oraz "Gazety Polskiej Codziennie" były Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe związane z PiS. Po wyborach, jak wskazują dziennikarze, głównymi reklamodawcami stały się Spółki Skarbu Państwa, a zyski z reklam umieszczanych w proPiSowskich tytułach wzrosły o około 2000%. Media alarmują, że w 2017 roku z GROM odeszło ponad 70 oficerów. Powodem, według dziennikarzy, była degrengolada kadrowa, przeistoczenie wojsk specjalnych w kabaret. Atmosferę w GROM oddaje wypowiedź jednego z odchodzących oficerów: „Nie minął jeszcze rok, a ja już mam trzeciego dowódcę. Ostatnio kazali wszystkim w jednostce obejrzeć film „Historia Roja”. Mnie nie trzeba indoktrynować patriotycznie. Ja swój patriotyzm udowodniłem na misjach bojowych.”

  09.08.2023 22:00
 • Komu przeszkadzają poniższe komentarze "Tusk utajnił raport NIK o jego umowie z Rosją🇷🇺", "Świadek koronny, na którego powoływał się Tusk, oskarża Tusków o przyjęcie łapówki od Rosjan🇷🇺", i dalsze tym podobne? Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  wiadomosci dziennik artykuly 130641,Tajna instrukcja PO przejac internet

  460803 Trolling w sieci chleb powszedni Platformy od ponad dekady

  460757 Farma trolli z Inowroclawia to prawdziwe standardy PO

  naszeblogi 41923 Proceder werbowania agentow trolli w sieci

  --

  Powyższy artykuł przyciągnął trole, które w komentarzach informowali się, gdzie jakie są stawki za ich „pracę”. Jeden z tych komentarzy ma jako źródło: „29-10-2013 [10:30] - z Niemiec” - kłamanie bezpośrednio z Niemiec było wtedy po 5 ojro🇩🇪.

  09.08.2023 20:54
 • energetyka24.com/gaz/kaczynski-mial-racje-gaz-z-usa-znacznie-tanszy-od-rosyjskiego-analiza (gość)

  a kacapy i platforma złodziei potrafią tylko pisać "media podają" - pewnie oni sami są tymi mediami

  09.08.2023 20:53
 • Według mediów, PGNiG kupił od USA gaz droższy od norweskiego, katarskiego i rosyjskiego mimo tego, że eksperci odradzali ten ruch. Do tej pory trudno oszacować, ile będzie kosztować Polaków amerykański gaz, prawdopodobnie, to możliwie najdroższe rozwiązanie. (gość)

  Media podają informacje, że Andrzej Duda i Piotr Duda w kampanii wyborczej podpisali porozumienie dotyczące obniżenia wieku emerytalnego dla rolników z jednoczesnym kryterium stażu pracy. Dziennikarze zauważają jednak, że w projekcie prezydenckiej ustawy takie zapisy się nie znalazły. W efekcie, według mediów, PiS wygasił możliwość przechodzenia na tzw. wcześniejszą emeryturę rolniczą po osiągnięciu 55 lat przez kobietę i 60 lat przez mężczyznę na zasadach dotychczasowych i wydłużył osiągnięcie wieku emerytalnego przez rolników o 5 lat. Jak podają media, Bartłomiej Misiewicz pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego w MON i zasiadał w radzie nadzorczej Polskiej Grupie Zbrojeniowej mimo braku wykształcenia wyższego. Dziś Misiewicz, jak wskazują dziennikarze, jest świeżo po areszcie z zarzutami korupcyjnymi, które dotyczą jego działalności w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Według doniesień medialnych rząd PiS bez powodu wycofał się z zakupu 50 francuskich śmigłowców Caracal. 19 z nich miało zostać zbudowanych we Francji, przy współudziale polskich pracowników. Pozostałe 31 w Polsce, w nowej fabryce w Łodzi. Media informowały, że Francuzi rozpoczęli produkcję, tymczasem 4 października 2016 r. Ministerstwo Rozwoju wydało komunikat o zerwaniu 2-letnich negocjacji kontraktu opiewającego na 13,5 mld zł. Mimo licznych obietnic, jak donoszą media, nowe śmigłowce nadal nie trafiły do armii. Gdyby nie decyzja polityków, dziś wojsko miałoby już około 18 nowych maszyn.

  09.08.2023 20:44
 • Tusk utajnił raport NIK z 2013r. o jego umowie gazowej z Rosją🇷🇺 z 2010r.. Redaktorzy z energetyka24, których tak chętnie pokazywały PO-wolne-media, gdy krytykowali rząd za sprawę kopalni Turów, nazywają umowę Tuska największą aferą od 1989r.. Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  money NIK ujawnil raport o umowach gazowych,199,0,2410183 (money to „wolne media” z wp)

  energetyka24 Thriller polityczny bez zakonczenia szokujace kulisy negocjacji gazowych z 2010 roku

  energetyka24 Kaczynski mial racje gaz z USA znacznie tanszy od rosyjskiego analiza

  energetyka24 Niekompetencja naruszanie prawa nierzetelnosc miazdzacy raport NIK o umowach gazowych z 2010 roku

  money Gazprom Polska przesyl gazu,218,0,2411994

  energetyka24 Rewolucja na Jamale kuriozalna umowa z Gazpromem przechodzi do historii analiza

  nik gov Umowy gazowe raport NIK w calosci jawny

  --

  Jak informuje strona "nik gov", do utajnienia raportu NIK wystarczyła decyzja ministerstwa rządu Tuska.

  To Tusk w 2009r. umieścił w urzędowej instrukcji negocjacyjnej nakaz dla Pawlaka wynegocjowania umowy obowiązującej do 2037r., z ceną gazu wyznaczaną wg ceny ropy naftowej. Dlatego przez Tuska płaciliśmy Rosji za gaz dużo drożej niż reszta Europy, która nie miała w swoich umowach takiego zapisu. Dodatkowo umowa Tuska umożliwiła Rosji niepłacenie za tranzyt gazu przez Polskę.

  09.08.2023 20:11
 • Tzw. mały świadek koronny, na którego powoływał się Tusk (pokazali go w polskiej TV) w sprawie taśm prawdy o PO „Sowa i przyjaciele” z 2015r., oskarża Tusków o przyjęcie 600 000 euro łapówki na rzecz rosyjskiego🇷🇺 węgla. (gość)

  Czy z podobnych powodów powstała największa afera - umowa gazowa Tuska z Rosją🇷🇺 z 2010r. (wg odtajnionego raportu NIK z 2013r.) i afera zaniechania i opóźniania budowy gazoportu (raport NIK)?

  Bo Tusk, gdy był premierem, podjął tylko jedną decyzję sprzeczną z interesem Niemiec - próbował zawrzeć umowę gazową z Rosją do 2037r., co Niemcy przy pomocy przysłanych komisarzy UE mu udaremnili, bo od 2022r. chcieli być hurtownikiem rosyjskiego gazu z NordStream2 na Europę. Dlatego ostatecznie Tusk zawarł umowę gazową do 2022r. Dwu-trzykrotnie zawyżone ceny gazu dla Polaków w umowie gazowej Tuska Niemcom oczywiście nie przeszkadzały.

  Informacja o oskarżeniu została podana w polskiej telewizji po odtajnieniu przez prokuraturę całości zeznań świadka w toczącym się procesie. Niemieckie media i tutejsze PO-wolne-media znów okazały się za PO-wolne - totalnie „nie zdążyły” o tym poinformować.

  Mina Tuska poproszonego o skomentowanie oskarżenia o rosyjską łapówkę była najlepszym komentarzem. Zasłoniła go „dziennikarka” telewizyjna z PO-wolnych-mediów odmawiając w jego imieniu komentarza - „demokratyczna partia”, „wolne media” i ich „dziennikarze”...

  Od tego czasu Tusk już nie wspomina o sprawie taśm prawdy o PO „Sowa i przyjaciele” z 2015r, dlaczego?...

  09.08.2023 20:09
 • W 2020r. został wygrany proces przed sądem szwedzkim wytoczony w 2016r. przez rząd PiS przeciw Rosji🇷🇺. Zostało zasądzone i wypłacone Polsce 1.5 MILIARDA dolarów odszkodowania za umowę gazową Tuska z 2010r. (która wg PO-wolnych-mediów oczywiście jak zwykle była "wielkim sukcesem"). Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  money gospodarka PGNIG wygrywa z Gazpromem wyrok sie uprawomocnil 6757144556059232a

  pgnig Szwedzki sad potwierdzil zwyciestwo PGNIG w postepowaniu arbitrazowym 10184

  --

  Szwedzki sąd w tzw. uzasadnieniu wyroku: "ta umowa gazowa [Tuska] jest zaprzeczeniem wszelkich zasad wolnego handlu".

  09.08.2023 20:08
 • Raport NIK ujawnił, że Tusk po przejęciu rządów w 2007r. porzucił zainicjowaną przez rząd PiS budowę gazoportu. Przez 2 lata PO "nie miało czasu" nawet na stworzenie urzędowych przepisów koniecznych do wybudowania gazoportu. A Putin w 2022r. zakręcił kurki w gazociągu dla Polski. Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  gospodarka dziennik news artykuly 484222 Ministerstwo Skarbu chcialo utajnic raport NIK o gazoporcie

  wgospodarce 18985 o gazoporcie nieprawidlowosci brak nadzoru ocean niekompetencji

  energetyka24 Krotka historia pewnego gazoportu komentarz

  polska-morska Terminal LNG w Swinoujsciu dlaczego rzad PO opoznial kluczowa dla Polski inwestycje

  polskieradio24 3043211 Terminal LNG w Swinoujsciu zasluga PO i Tuska niekoniecznie najwazniejsze fakty

  --

  PO przez całe swoje rządy tak „budowało” gazoport, że nie zdążyli go wybudować, a na taśmach prawdy o PO „Sowa i przyjaciele” z 2015r. mówili, że „może będzie w 2017”.

  09.08.2023 20:07
 • Jak donoszą media, od czasu przejęcia władzy przez PiS - Polska importuje gigantyczne i rekordowe ilości węgla z Rosji. (gość)

  Dziennikarze donoszą, że w zapisach ustawy autorstwa Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika znalazły się zapisy o możliwości odmowy udzielenia dostępu do informacji publicznej przez urząd/instytucję w przypadku, gdy uzna, że składanie wniosków przez obywatela ma charakter uporczywy. Ten projektowany przepis krytykują organizacje pozarządowe działające na rzecz jawności życia publicznego. Uznają go za niebezpieczny z tego względu, że kryteria, według których urząd będzie mógł stwierdzić, że ktoś działa uporczywie i znacząco utrudnia jego pracę, są ich zdaniem bardzo niekonkretne i uznaniowe. Według mediów Premier Mateusz Morawiecki żongluje swoim majątkiem tak, żeby pokazać z niego tylko to, co chce. Media donoszą, że co najmniej dwa razy, gdy Mateusz Morawiecki dostawał propozycję wejścia do polityki, część majątku przepisywał na żonę. Miało to dotyczyć, jak wskazują dziennikarze, między innymi prawa własności do nieruchomości. Eurokorpus to wspólna wielonarodowa jednostka wojskowa szybkiego reagowania utworzona w celu udziału w operacjach kryzysowych, humanitarnych, ratunkowych oraz wymuszania i utrzymania pokoju z siedzibą w Strasburgu. Media donoszą, że pod koniec marca 2017 światło dzienne ujrzała informacja o wycofaniu przez polski rząd polskiego udziału w Eurokorpusie. Szef MON Antoni Macierewicz temu zaprzeczał, jednakże, jak podają dziennikarze, rzecznik Eurokorpusu sprawę komentował inaczej: "polski rząd postanowił uchylić decyzję poprzedniego rządu w sprawie zostania państwem ramowym Eurokorpusu i pozostać państwem stowarzyszonym". Według rzecznika jednostki, decyzja władz w Warszawie w tej sprawie miałą zapaść kilka miesięcy wcześniej. Co ważne, Prezydent Andrzej Duda, jak twierdzą dziennikarze, dowiedział się o tym po fakcie...

  09.08.2023 20:06
 • Urzędnicy UE w polskich telewizjach: „Przyjmiecie imigrantów od Niemiec, albo będziecie płacić”. Gdy polskie telewizje pokazały wojnę na ulicach Francji i Belgii i policję francuską broniącą się przed gangami o nie-europejskim wyglądzie, Tusk na czas wyborów „zmienia zdanie” o imigrantach i wygłasza w internecie przemówienia anty-imigracyjne, a TVN wymyśla hasło, które powtarza jak mantrę: „temat nie istnieje” - czego się boi? (gość)

  Tusk podaje przy tym nieprawdziwe dane i wmawia ludziom, że to PiS przyjął imigrantów. Nie mówi przy tym o nielegalnych imigrantach, z którymi teraz mają problem Niemcy i Francja, tylko o legalnych pracownikach sezonowych.

  Tak już było. Gdy TVN opluwał świętego papieża-Polaka i Tuskowi przez to spadły słupki, Tusk zaczął wmawiać ludziom, że to PiS zainicjował opluwanie papieża - pokazali w polskich telewizjach...

  Nie bierze się za darmo emerytury z Brukseli dwa razy większej niż pensja obecnego premiera czy prezydenta RP, i nie za darmo przywiozło się z Brukseli miliony...

  09.08.2023 20:05
 • Dane od niemieckich służb: z 1 mln imigrantów z lat 2014-2016 ok. 3% to uchodźcy (głównie chrześcijanie, w tym kobiety i dzieci), reszta to nielegalni imigranci islamscy, sami mężczyźni. Ogółem tylko 10% z tego miliona ma stałą pracę, 40% ma już założone kartoteki policyjne za działalność KRYMINALNĄ. Statystycznie co piąty islamista uważa, że KOBIETA NIE MA DUSZY - ilu takich jest naprawdę? Czy nielegalny imigrant to wg Niemiec „inwentarz”, który można wywieźć do innych krajów? (gość)

  To te 40% Niemcy chcą wepchnąć Polsce i innym krajom. A co Tusk o tym: „To są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi”. Nagrało się, pokazywali w polskich TV. „Zmienił zdanie” gdy słupki sondażowe okazały się nieprzychylne nielegalnym imigrantom. A po wyborach zrobi, co mu Berlin🇩🇪 albo Moskwa🇷🇺 każe - jak poprzednio gdy rządził...

  W końcu nie za darmo dają emeryturę z Brukseli dwa razy większą niż pensja obecnego premiera czy prezydenta RP...

  Pokazali też w polskiej telewizji jednego z tych tuskowych „biednych” w Berlinie: „Jestem tutaj. Kosztowało mnie to 10 000 dolarów, ale jestem”. Komu zapłacił i za co tak naprawdę?

  09.08.2023 20:04
 • Dziennikarze donoszą, że żona Zbigniewa Ziobro, Patrycja Kotecka została dyrektorem marketingu w Link 4, firmie należącej do grupy PZU. Jak podają dziennikarze, brat ministra, Witold Ziobro otrzymał posadę doradcy zarządu w Banku Pekao. Źródło: (gość)

  Jak alarmują media, PiS bez konsultacji społecznych i wbrew mieszkańcom podwarszawskich miejscowości chciał włączyć je w obszar Warszawy. W Legionowie odbyło się referendum, w którym udział wzięło 47% mieszkańców, a 94% z nich było przeciw zapisom ustawy metropolitalnej. Według mediów, Fundacja Niezależne Media Tomasza Sakiewicza otrzymała dotację z NFOŚiGW w kwocie 6 milionów złotych. Po publikacji portalu oko.press, informującej opinię publiczną o tej sprawie, działania kontrolne podjął Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych. Wobec tej sytuacji Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Środowiska poleciły wstrzymać wypłatę dotacji, a sam Sakiewicz, według dziennikarzy, wycofał swój wniosek o jej udzielenie. Jednak na początku 2018 r. NFOŚiGW zawarł z Niezależnymi Mediami kolejną umowę. Według oko.press nawet nazwa zadania jest ta sama – „Propagowanie wiedzy na temat bioróżnorodności, idei zrównoważonego rozwoju, instytucji Natura 2000 na przykładzie Puszczy Białowieskiej poprzez zbudowanie i prowadzenie portalu multimedialnego puszcza.tv”. Media alarmują, że kwota dotacji to ponad 7 mln zł.

  09.08.2023 20:04
 • W trakcie budowy autostrad ukradziono ok. 80 miliardów na budowę autostrad - tak twierdzili zbankrutowani drogowcy w programie 1 polskiego radia, bo PO-wolne telewizje w Tuskolandzie nie chciały z nimi rozmawiać. (gość)

  Dlatego upadła większość polskich kombinatów budowlanych z tych, które przystąpiły do realizacji budowy dróg, tak samo wszyscy mali podwykonawcy. Taki „kontrakt życia” zrobili drogowcy z rządem Tuska.

  Minister Tuska od budowy dróg "Sławomir N.", ścigany ukraińskim listem gończym za taki sam proceder na Ukrainie, jest już wypuszczony z aresztu przez warszawski sąd.

  Tzw. doktryna Neumanna z PO: „ja ci GWARANTUJĘ, że PRZED WYBORAMI żadne wyroki nie zapadną” - nagrało się na taśmie prawdy o Neumannie...

  09.08.2023 20:02
 • afery PiS (gość)

  Według doniesień medialnych, dowody z wypadku samochodowego premier Szydło zostały nieodwracalnie uszkodzone. Jak donoszą media, rząd PiS, przeciw ekologom, opozycji, większości ekspertów oraz Komisji Europejskiej, upiera się przy realizacji inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej. Mimo to, według dziennikarzy, rząd PiS prowadzi działania na rzecz realizacji projektu, który ma kosztować blisko 1 miliard zł, nie wliczając w to utrzymania szlaku. Media sugerują, że ta inwestycja nigdy się nie zwróci i nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Zgodnie z doniesieniami medialnymi, CBA za 25 mln zł kupiło system inwigilacji Pegasus i nie chce się przyznać, czy go używa. Z materiału wynika, że w trakcie kontroli w CBA Najwyższa Izba Kontroli natrafiła na fakturę opiewającą na kwotę 25 mln zł. Według mediów została ona przeznaczona na zakup systemu Pegasus, który służy do inwigilacji wybranych osób za pomocą smartfonów, z których korzystają. Dziennikarze donoszą, że wiceminister zdrowia Marcin Czech rekomendował firmie farmaceutycznej podniesienie ceny jednego ich leku, choć ona sama proponowała niższą kwotę. Wcześniej, latem ubiegłego roku, „Gazeta Wyborcza” ujawniła podobne praktyki w przypadku innego leku – konsekwencją tych działań było to, że do tego leku pacjenci dopłacają 235 zł, zamiast 100 zł. Czech odszedł z resortu, jako oficjalny powód podał problemy zdrowotne...

  09.08.2023 20:02
 • Taśmy prawdy o PO z restauracji „Sowa i przyjaciele”: „-Teraz to nie narkotyki, tylko VAT. Zakładasz firmę... -W jakiej branży? -Wszystko jedno, i tak za kilka tygodni zmienisz”. Tak zaczynało się szkolenie w PO na taśmach prawdy. Czy to dlatego Tusk gdy rządził nie uszczelnił przepisów VAT? W latach 2008-2015 budżet Polski stracił przez lukę VAT co najmniej 250 miliardów zł. Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  money gospodarka wiadomosci artykul luka-vat-raport,1,0,2419201

  --

  Po uszczelnieniu VAT odnalazły się „piniędze”, których według ministra finansów w rządzie Tuska „nie ma i nie będzie”.

  09.08.2023 20:01
 • Odpowiedź Tuska (nagrało się, polskie telewizje pokazały) na zarzut górnika, który oskarżył go, że kazał policji strzelać gumowymi kulami do protestujących górników: „Nikt nie zginął, nikt nie został ranny... To nieprawda”. To jak w końcu: nikt nie zginął i nawet nie został ranny, czy może po chwili namysłu Tusk uznał, że bardziej opłaci się kłamać, że to w ogóle nieprawda? (gość)

  Jaką odpowiedź Tuska pokazała TVN?...

  A górnicy mają zaświadczenia lekarskie z ran odniesionych od kul policji...

  09.08.2023 20:00
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 7.0 Głosów: 32

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×