Jestem Puszczą XXI w.

Jestem Puszczą XXI w., Polska 2020

Ukazanie naturalnej siły Puszczy Białowiejskiej w zachowaniu jej walorów, przetrwaniu zagrożeń oraz podkreślenie roli człowieka w korzystaniu z zasobów puszczy i odpowiedzialności za zachowanie tych zasobów dla przyszłych pokoleń.

 • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Bożena Walencik, Jan Walencik

Jestem Puszczą XXI w. w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Bożena Walencik Reżyseria
 • Jan Walencik Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film przedstawia Puszczę Białowieską jako miejsce odwiecznego występowania dwóch wzajemnie współistniejących procesów: procesu bez aktywnego udziału człowieka z naturalnymi etapami narodzin, wzrostu i śmierci prowadzących do ciągłych zmian oraz procesu czynnej ochrony, wspomaganego przez człowieka, opartego na zrównoważonej gospodarce leśnej, dzięki której, pomagając naturze i wspierając ją, chroni się jej dzisiejszy obraz. Obydwa procesy służą ochronie ekosystemów puszczy.

Film "Jestem Puszczą XXI wieku" przedstawia Puszczę Białowieską jako miejsce odwiecznego występowania dwóch współistniejących procesów: procesu bez aktywnego udziału człowieka z naturalnymi etapami narodzin, wzrostu i naturalnej śmierci prowadzących do ciągłych zmian oraz procesu czynnej ochrony, wspomaganego przez człowieka, opartego na zrównoważonej gospodarce leśnej, dzięki której, pomagając naturze i wspierając ją, chroni się jej dzisiejszy obraz. Obydwa procesy służą trwaniu puszczy i ochronie jej ekosystemów dla następnych pokoleń, niezależnie od tego, jakimi metodami jest chroniona. Film skupia uwagę na aktualnym obrazie puszczy w różnych jej częściach i pokazaniu jej bioróżnorodności. Narracja prowadzona przez Puszczę-kobietę w pierwszej osobie. Tak skonstruowany portret puszczy przyjmuje charakter epicko-poetyckiej ballady przyrodniczej.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 1.0 Głosów: 1

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×