J.P. Holland - wynalazca łodzi podwodnej

John Philip Holland: Inventor Of the Submarine, Irlandia 2017

Niewiarygodna historia Johna Philipa Hollanda, wynalazcy nowoczesnej łodzi podwodnej. Jak się później okazało, irlandzki konstruktor stworzył jeden z najstraszliwszych rodzajów broni wojennej.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Marcada Vallely

J.P. Holland - wynalazca łodzi podwodnej w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Marcada Vallely Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o Johnie Philipie Hollandzie, Irlandzkim patriocie, którego pierwsze działające okręty podwodne były finansowane przez rodaków rewolucjonistów. Później bohater filmu rozwinął pierwszą amerykańską i brytyjską flotę łodzi podwodnych. Jego niezwykły wynalazek został wykorzystany przez władze na całym świecie, ale jego osobiste dziedzictwo zostało podważone i zapomniane.

Niewiarygodna historia Johna Philipa Hollanda, wynalazcy nowoczesnej łodzi podwodnej. Jak się później okazało irlandzki konstruktor stworzył jedną z najstraszliwszych broni wojennych. Irlandzki patriota, którego pierwsze działające okręty podwodne były finansowane przez irlandzkich rewolucjonistów, później rozwinął pierwszą amerykańską i brytyjską flotę łodzi podwodnych. Jego niezwykły wynalazek został wykorzystany przez władze na całym świecie, jednak jego osobiste dziedzictwo zostało podważone i zapomniane.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×