J.R.R. Tolkien - władca słów

JRR Tolkien: Designer of Worlds, Francja 2014

Opowieść o oksfordzkim profesorze filologii i literatury staroangielskiej. Autorzy sięgają do początków stworzenia przez Tolkiena mitycznej krainy elfów, krasnoludów i hobbitów.

  • Gatunek: Film dokumentalny

J.R.R. Tolkien - władca słów w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o oksfordzkim profesorze filologii i literatury staroangielskiej. Autorzy sięgają do początków stworzenia przez Tolkiena mitycznej krainy elfów, krasnoludów i hobbitów. Przechodzą między uniwersytecką rzeczywistością pisarza a bajecznym światem Śródziemia. Wykorzystują archiwalne wypowiedzi Tolkiena, jego dzieci, a także fragmenty filmów nakręconych na podstawie książek pisarza.

Kim był ten cichy profesor filologii i literatury staroangielskiej na Oxfordzie? Dokument sięga do początków ogromnego dzieła jakim było stworzenie mitycznej krainy elfów, krasnoludów i hobbitów. Tam i z powrotem pomiędzy uniwersytecką rzeczywistością Tolkiena, a niematerialnym, bajecznym światem Śródziemia. W filmie znajdują się archiwalne wypowiedzi Tolkiena, jego dzieci, a także fragmenty filmów nakręconych na podstawie książek pisarza.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×