Kangur Dundee

Kangaroo Dundee, Wielka Brytania 2013

Opowieść o człowieku, który poświęcił się ratowaniu osieroconych kangurów. Mężczyzna mieszka na australijskim pustkowiu - w jego skromnym lokum nie ma prądu ani bieżącej wody.

 • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Andrew Graham-Brown, Tom Mustill

Kangur Dundee w telewizji

ZwińRozwiń
 • Sobota 26.03.2016 05:25

  TVP 2

 • Niedziela 08.11.2015 05:00

  TVP 2

 • Niedziela 29.12.2013 09:50

  TVP 2

Multimedia

Twórcy

 • Andrew Graham-Brown Reżyseria
 • Tom Mustill Reżyseria
 • Andrew Graham-Brown Zdjęcia

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o człowieku, który poświęcił się ratowaniu osieroconych kangurów. Mężczyzna mieszka na australijskim pustkowiu - w jego skromnym lokum nie ma prądu ani bieżącej wody. Chris Barnes zwany Brolgą, a także Kangurem Dundee, stworzył miejsce do życia dla tych zwierząt, które nie mogą być wypuszczone na wolność. Głównym celem Brolgi jest przysposobienie podopiecznych do życia na wolności. Dokument kończy wypuszczenie dwóch wychowanków.

Film "Kangur Dundee" to wzruszająca opowieść o niezwykłym człowieku, który poświęcił większość swego dorosłego życia na ratowanie osieroconych kangurzątek. Mieszka w małej budce na australijskim pustkowiu bez prądu, bieżącej wody i cywilizacyjnych wygód. Chris Barnes zwany Brolgą, a także Kangurem Dundee ratuje osierocone kangurki i staje się ich matką zastępczą, a ponieważ kangurki jako torbacze przez wiele miesięcy są nierozerwalnie związane z matką, Brolga musi czuwać nad nimi 24 godziny na dobę, karmić je co 4 godziny, otaczać czułością i miłością. Na swoim pustkowiu stworzył również sanktuarium dla tych kangurów, które po uratowaniu z różnych względów nie mogą być wypuszczone na wolność. Jednak głównym celem Brolgi jest wychowanie kangurków i przysposobienie ich do życia na wolności, co nie zawsze mu się udaje. Na niezwykłą rodzinę czyha mnóstwo zagrożeń: zdziczałe psy lub drapieżne psy dingo i najgroźniejsze z nich - pożar buszu. Dokument kończy się szczęśliwie wypuszczeniem na wolność dwóch wychowanych przez Brolgę kangurów. Film otrzymał już kilka nagród, w tym na międzynarodowym festiwalu w Montanie i prestiżową nagrodę Grand Teton.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×