Kanibale z Tratwy Meduzy

The Real Story of the Raft of the Medusa, Francja 2015

Dokument to współczesne dochodzenie w sprawie historii, która wstrząsnęła światem w XIX wieku. Autorzy spróbują odpowiedzieć na pytania, co tak naprawdę wydarzyło się z ludźmi ze statku "Medusa".

  • Czas trwania: 89 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Herlé Jouon

Kanibale z Tratwy Meduzy w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Herlé Jouon Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

"Tratwa Meduzy" to jeden z najsłynniejszych obrazów Theodore'a Gericaulta. Dokument to współczesne dochodzenie w sprawie historii, która wstrząsnęła światem w XIX wieku. Autorzy spróbują odpowiedzieć na pytania, co tak naprawdę wydarzyło się z ludźmi ze statku "Medusa" i czy rzeczywiście zdesperowana załoga oraz pasażerowie dokonywali aktów kanibalizmu. Twórcy zapraszają widzów w odkrywczy rejs, którego destynacją będzie prawda o wydarzeniach sprzed ponad 200 lat.

Tratwa Meduzy - jeden z najsłynniejszych obrazów Theodore'a Gericaulta. Jaką historię przedstawia i jakie skrywa tajemnice? Naukowe śledztwo w sprawie wydarzeń sprzed ponad 200 lat. "Kanibale z tratwy Meduzy" to współczesne dochodzenie w sprawie historii, która wstrząsnęła światem w XIX wieku. Co tak naprawdę wydarzyło się z ludźmi ze statku "Medusa"? Czy rzeczywiście zdesperowana załoga oraz pasażerowie dokonywali aktów kanibalizmu? Twórcy dokumentu zapraszają widzów Planete+ w odkrywczy rejs, którego destynacją będzie prawda o wydarzeniach sprzed ponad 200 lat.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×