Kardynał Wojtyła papieżem

Kardynał Wojtyła papieżem, Polska 2012

Film o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski - o wyborze Karola Wojtyły na papieża. Opowiada o wydarzeniach od śmierci Pawła VI do pierwszych tygodni pontyfikatu Jana Pawła II w 1978 r.

  • Czas trwania: 51 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Krzysztof Tadej

Kardynał Wojtyła papieżem w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Wojciech Kozłowski Zdjęcia
  • Karol Żurawski Zdjęcia
  • Marcin Peresada Zdjęcia
  • Marek Tokarski Zdjęcia
  • Krzysztof Tadej Reżyseria
  • Krzysztof Tadej Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski i Kościoła katolickiego - o wyborze Karola Wojtyły na papieża. Film opowiada o wydarzeniach od chwili śmierci papieża Pawła VI do pierwszych tygodni pontyfikatu Jana Pawła II w 1978 r. Wśród materiałów znalazły się wywiad radiowy kard. Wojtyły po śmierci Pawła VI i fragmenty jego homilii w kościele św. Stanisława w Rzymie, wygłoszonej kilka dni przed konklawe. W programie wypowiadają się m.in.: ks. kard. Stanisław Dziwisz, prof. Andrzej Półtawski i prof. Gabriel Turowski.

Film dokumentalny o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski i Kościoła katolickiego - wyborze kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Film opowiada o mało znanych wydarzeniach z udziałem kardynała Karola Wojtyły, oraz o pierwszych tygodniach pontyfikatu Ojca Świętego, pontyfikatu, który stał się jednym z najbardziej znaczących w dziejach świata. Film jest pełen emocji i wzruszeń, pokazuje wyjątkowość i świętość Jana Pawła II. Ilustracją są materiały archiwalne, w tym fragmenty wywiadu radiowego kardynała Karola Wojtyły po śmierci papieża Pawła VI oraz fragmenty homilii kardynała Wojtyły w kościele św. Stanisława w Rzymie wygłoszonej na kilka dni przed konklawe. W filmie znalazły się wypowiedzi: ks. kardynała Stanisława Dziwisza - metropolity krakowskiego, prof. Andrzeja Półtawskiego, prof. Gabriela Turowskiego - przyjaciela Jana Pawła II, brata Mariana Markiewicza z Zakonu Braci Serca Jezusowego, sióstr urszulanek: s. Janiny Chmielińskiej, s. Marii Gratii Wargackiej i śp. s. Andrzeji Górskiej (mat. archiwalny) ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego oraz śp. Józefa Muchy - kierowcy kardynała Wojtyły w Krakowie (mat. archiwalny), ks. infułata Bronisława Fidelusa - wikariusza generalnego Archidiecezji Krakowskiej.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×