Kariera i upadek Rogera Ailesa

Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes, USA 2018

Roger Ailes był twórcą i prezesem najpopularniejszej stacji informacyjnej w Stanach Zjednoczonych - Fox News. Zręcznie manewrował między polityką a telewizją.

  • Czas trwania: 107 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Claire Bloom

Kariera i upadek Rogera Ailesa w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Claire Bloom Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Roger Ailes był twórcą i prezesem najpopularniejszej stacji informacyjnej w Stanach Zjednoczonych - Fox News. Poza działalnością w branży telewizyjnej Ailes udzielał się w polityce. Doradzał prezydentom Nixonowi oraz Reaganowi, ukształtował Partię Republikańską oraz wypromował Donalda Trumpa. Ailes zręcznie manewrował między polityką a telewizją oraz sprawnie wykorzystywał wpływy, by osiągnąć jak największe zyski. Łatwo docierał do wyobraźni mieszkańców prowincji, którzy cenili sobie proste i emocjonalne przekazy.

Kariera i upadek Rogera Ailesa to film dokumentalny przedstawiający historię powstania i upadku twórcy największej amerykańskiej stacji telewizyjnej oraz jednocześnie osoby, która bardzo namieszała w polityce, Rogera Ailesa. Roger Ailes stworzył i prezesował najbardziej popularnej stacji informacyjnej Stanów Zjednoczonych, Fox News. Poza działalnością w branży telewizyjnej czynnie udzielał się w polityce: doradzał prezydentom Nixonowi oraz Reaganowi, ukształtował Partię Republikańską oraz wylansował Donalda Trumpa. Roger Ailes za życia zręcznie manewrował między polityką, a telewizją oraz sprawnie manipulował swoimi wpływami, aby osiągnąć jak największe zyski. Szybko zrozumiał, że podstawą sukcesu dla jego ogólnodostępnego kanału telewizyjnego będzie zasada "nie przejmujmy się tym, jak jest naprawdę, mówmy ludziom to, co chcą usłyszeć". Zamiast zwracać się do wielkomiejskiej elity, on przemawiał do mieszkańców prowincji, którzy cenili sobie proste oraz emocjonalne przekazy. Dokument rzuca jasne światło na tę kontrowersyjną postać oraz przedstawia historię jego wzlotów i upadków.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×