Kariera trzech tenorów

Three Tenors - From Caracalla to the World, Niemcy 2020

W 1990 roku odbył się koncert w rzymskich Termach Karakalli. Po raz pierwszy na jednej scenie zaśpiewali trzej najwięksi współcześni tenorzy: Luciano Pavarotti, Placido Domingo i José Carreras.

  • Czas trwania: 87 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Jean Alexander Ntivyihabwa

Kariera trzech tenorów w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Jean Alexander Ntivyihabwa Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W 1990 roku odbył się koncert w rzymskich Termach Karakalli. Po raz pierwszy na jednej scenie zaśpiewali trzej najwięksi współcześni tenorzy: Luciano Pavarotti, Placido Domingo i José Carreras. Dzięki nim sztuka operowa znalazła swoje miejsce w świecie kultury popularnej. Dokument pokazuje kulisy pamiętnego występu, a także przedstawia późniejsze losy artystów.

Posłuchajcie o dziejach czempionów operowej wokalistyki. Głos mają Lucciano Pavarotti, Placido Domingo i José Carreras. Wszystko zaczęło się w 1990 roku koncertem w rzymskich Termach Karakalli. To wówczas na jednej scenie po raz pierwszy zaśpiewali trzej najwięksi tenorzy swoich czasów: Luciano Pavarotti, Placido Domingo i José Carreras, którzy ponieśli operową sztukę w świat popkultury. Dokument pokazuje kulisy ich pamiętnego występu, a także przedstawia późniejsze losy artystów.

Komentarze

Skomentuj
  • Tesman (gość)

    Niestety takich juz nie bedzie. Szkoda nie stać mnie na canal+ ale może kiedyś inna stacja wyswietli program. Gdy pierwszym raz ujrzałem trio na koncercie sam trenowałem glos no niestety trzeba było do pracy chodzić ale piekna przygoda byla. DIs juz tylko podśpiewuje pod prysznicem. Pozdrawiqm oglądających.

    22.02.2021 20:28

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×