Kasa Clintonów

Clinton Cash, USA 2016

Dokument pokazuje kontrowersje związane z majątkiem Hillary Clinton i jej męża. Przybliżone zostaną sprawy, które Hillary Clinton nadzorowała jako sekretarz stanu.

 • Czas trwania: 62 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: M. A. Tylor

Kasa Clintonów w telewizji

ZwińRozwiń
 • Czwartek 01.03.2018 03:10

  TVP 1

 • HIT Dnia

  Czwartek 03.11.2016 23:35

  TVP 1

Multimedia

Twórcy

 • M. A. Tylor Reżyseria
 • Peter Schweizer Scenariusz
 • Peter Schweizer Komentarz

Opis programu

ZwińRozwiń

Peter Schweizer, znany ze śledztw dotyczących korupcji w sektorze publicznym, opowiada o kontrowersjach dotyczących majątku Clintonów. Dokument pokazuje kulisy działań Clintonów na Haiti, ich transakcji z afrykańskimi dyktatorami i czerpania pieniędzy od bliskowschodnich reżimów. Przybliżone zostaną sprawy, które Hillary Clinton nadzorowała jako sekretarz stanu. Okazuje się, że Clintonowie dostawali pieniądze od banków i oligarchów powiązanych z Kremlem w zamian za zgodę na sprzedaż surowców używanych przy produkcji broni jądrowej.

Adaptacja książki Petera Schweizera pod tym samym tytułem. Schweizer, który filmie występuje jako narrator, znany ze swoich śledztw dotyczących korupcji w sektorze publicznym oraz powiązań sektora publicznego z prywatnym. Jest prezesem organizacji Government Accountability Institute. Jego książka ukazała się kilka lat temu i okazała się nie tylko sensacją polityczną, ale realnym wsparciem dla prowadzonego przez FBI śledztwa ws. finansów Clinton Foundation, fundacji byłego prezydenta USA. Film, podobnie jak książka, pokazuje kulisy działań Clintonów na Haiti, ich transakcji z afrykańskimi dyktatorami, dotyczących koncesji na wydobycie surowców, brania pieniędzy od bliskowschodnich reżimów, m.in. od Arabii Saudyjskiej. Pokazuje sprawy, które Hillary Clinton nadzorowała jako sekretarz stanu. Dla Polski szczególnie złowieszczo brzmi fakt, że Clintonowie brali pieniądze również od powiązanych z Kremlem banków i oligarchów w zamian za zgodę na sprzedaż surowców używanych przy produkcji broni jądrowej.

Komentarze

Skomentuj
 • dżerry (gość)

  "jeśli ta skorumpowana szmata wygra to III wojnę mamy pewną" mark these words

  07.11.2016 14:25
 • sbv (gość)

  @ELmasakrito: jasne, a to, że film pokazuje prawdziwe oblicze Clintonów to już bez znaczenia? I to, że jeśli ta skorumpowana szmata wygra to III wojnę mamy pewną? Gwałciciel i koleżka Putina. A dowody masz ignorancie? Poza tym, czy Putin coś Ci zrobił? Czy może boli cię, że ten mosadowo-amerykański twór ISIS zwany przez głupich dziennikarzy państwem, niszczy na prawdę i legalnie bo na oficjalną prośbę urzędującego prezydenta Syrii, w przeciwieństwie do jankeskich cowboyów, którzy rozpieprzyli jak dotąd pół bliskiego wschodu i Libię?

  04.11.2016 11:58
 • Wojciech

  Świetny film. Nareszcie w Polsce pokazano kim na prawdę są Clintonowie. Przy nich Mietek Wachowski ze swoją koką to mały szczeniaczek

  04.11.2016 00:27
 • ELmasakrito (gość)

  TVPIS woli gwałciciela na prezydenta USA i koleżke Putina więc trzeba puszczać szmiry na Clintonów

  03.11.2016 20:39

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×