Katastrofa Challengera

Challenger Disaster: Lost Tapes, USA

Wracamy do tragicznego losu Challengera - wahadłowca kosmicznego, który eksplodował po starcie na oczach zgromadzonej przed telewizorami widowni.

  • Czas trwania: 48 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Katastrofa Challengera w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Dzień 28 stycznia 1986 roku miał być przełomem w historii lotów kosmicznych. Po raz pierwszy w przestrzeń kosmiczną miała polecieć osoba cywilna. Niestety, w wyniku usterki technicznej doszło do wycieku paliwa i po zaledwie 73 sekundach od startu z Florydy prom "Challenger" eksplodował. W katastrofie zginęli wszyscy członkowie załogi.

Przygotowania do pechowego lotu Challengera z perspektywy mediów, NASA i Christy McAuliffe - pierwszej osoby cywilnej wysłanej w kosmos. "Przygotowania do pechowego lotu Challengera z perspektywy mediów, NASA i Christy McAuliffe - pierwszej osoby cywilnej wysłanej w kosmos." "Christa McAuliffe, nauczycielka ze szkoły w Concord, miała być pierwszą osobą cywilną, która poleci w kosmos. Chciała wziąć udział w misji, by po powrocie przybliżyć amerykańskim dzieciom tajniki kosmosu i podróży międzyplanetarnych. Niestety jej marzenie pozostało niespełnione. Challenger eksplodował tuż po starcie, na oczach milionów ludzi z całego świata. Oto historia przygotowań do wyjątkowego lotu, widziana oczami dziennikarzy, pracowników NASA i samej McAuliffe." "Christa McAuliffe, nauczycielka ze szkoły w Concord, miała być pierwszą osobą cywilną, która poleci w kosmos. Chciała wziąć udział w misji, by po powrocie przybliżyć amerykańskim dzieciom tajniki kosmosu i podróży międzyplanetarnych. Niestety jej marzenie pozostało niespełnione. Challenger eksplodował tuż po starcie, na oczach milionów ludzi z całego świata. Oto historia przygotowań do wyjątkowego lotu, widziana oczami dziennikarzy, pracowników NASA i samej McAuliffe."

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×