Kazuar - ptasi dinozaur

Dino Bird, Niemcy 2018

Deszczowe lasy Doliny Coopera w północnej Australii zamieszkuje kazuar - jeden z najbardziej niebezpiecznych gatunków ptaków. Film przybliży losy Berthy. By jej gatunek przetrwał, samica musi nieustannie walczyć.

  • Czas trwania: 48 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Daniel Hunter

Kazuar - ptasi dinozaur w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Daniel Hunter Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument zabiera widzów w podróż do północnej części Australii. W cieniu najwilgotniejszej australijskiej góry leży Dolina Coopera, którą porasta najstarszy las deszczowy na Ziemi. Jest on najbardziej zróżnicowanym biologicznie siedliskiem na planecie, a składniki odżywcze przenoszone z doliny zasilają największą rafę koralową na planecie. Deszczowe lasy doliny zamieszkuje kazuar. Film przybliży losy Berthy. By jej gatunek przetrwał, samica musi nieustannie walczyć.

Film dokumentalny zabiera nas w podróż do północnej części tropikalnej Australii, gorącego zakątka różnorodności biologicznej. W regionie Daintree jest dolina, która jest wyjątkowa. Leży w cieniu najwilgotniejszej australijskiej góry. Ta dolina jest najstarszym lasem deszczowym na ziemi. Jest najbardziej biologicznie zróżnicowanym siedliskiem na planecie, a składniki odżywcze przenoszone z tej doliny zasilają największą rafę koralową na naszej planecie. W tym starożytnym krajobrazie jest istota ważniejsza niż jakakolwiek inna. W prastarym lesie deszczowympółnocno - wschodniej Australii mieszka jeden z ostatnich potomków dinozaurów. To kazuar, wyjątkowo dziwaczny ptakuważany za najniebezpieczniejszego na świecie. W tym filmie poznamy Berthę, mieszkankę starożytnych lasów deszczowych. Jest duża, silna i żyje mimo przeciwności. W całym lesie rywale i drapieżcy zagrażają bowiem jej jajom i pisklętom. By jej gatunek przetrwał, musi nieustannie toczyć boje. To historia Berthy z prehistorycznego i zagrożonego gatunku ptaka. Kazuary to gigantyczne, nielotne prehistoryczne ptaki. Odżywiają się pokarmem roślinnym i małymi zwierzętami. Prowadzą samotniczy tryb życia i bardzo aktywnie bronią swego terytorium, także przed ludźmi. Bertha jest królową. Walczy o sukcesy w rozmnażaniu, ale życie tutaj nigdy nie było tak trudne. W obliczu rywalizujących samic, zdziczałych drapieżników i ekstremalnych warunków pogodowych, przyszłość Berthy i kazuarów nie jest pewna.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×