Kiedy zastąpią nas maszyny

Automation - And the Future of Jobs, Szwecja 2016

Dokument pokazuje, jak digitalizacja i automatyzacja wpływają na codzienność. Autorzy zastanowią się, czy roboty mogą spowodować utratę miejsc pracy przez wykonawców niektórych zawodów.

 • Czas trwania: 59 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Magnus Sjostrom

Kiedy zastąpią nas maszyny w telewizji

ZwińRozwiń
 • Wtorek 12.02.2019 03:40

  TVP 2

 • Sobota 01.04.2017 12:30

  TVP 1

Twórcy

 • Magnus Sjostrom Reżyseria
 • Bernhard Lebourne SFK Montaż

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument pokazuje, jak digitalizacja i automatyzacja wpływają na codzienność. Autorzy zastanowią się, czy roboty mogą spowodować utratę miejsc pracy przez wykonawców niektórych zawodów. Wypowiedzą się naukowcy, ekonomiści i futuryści. W filmie zostaną przedstawione niezwykłe miejsca, w których pracuje się nad nowymi technologiami, m.in. Dolina Krzemowa. Zaprezentowane zostaną samochody bez kierowców, pociągi bez maszynistów, automatyczne bramki wejściowe oraz ciekawe zastosowania chipów, sensorów, kart magnetycznych i smartfonów.

Film dokumentalny o tym jak digitalizacja, automatyzacja i rozwijający się świat robotów zaczynają dominować w naszym codziennym życiu. Czy jest to zagrożenie dla niektórych zawodów, miejsc pracy? Wypowiedzą się naukowcy, ekonomiści i futuryści. Odwiedzimy niezwykłe miejsca związane z tematem m. in. Silicon Valley, Newburgh N. Y. , Los Angeles i Londyn. Poznamy opinie zwykłych pracowników i menedżerów, bezrobotnych i tych, którzy mają pracy za dużo. A co najciekawsze, będziemy mieli okazję przyjrzeć się najnowszym technologiom i pomysłom, takim jak samochody bez kierowców, pociągi bez maszynistów, automatyczne bramki wejściowe, zastosowanie różnego rodzaju chipów, sensorów, kart magnetycznych i smartfonów, które regulują ciepło w domach tuż przed naszym przyjściem do nich.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×