Kierunek Budapeszt

Polska 1996

Gdy w 1956 r. wybuchła węgierska rewolucja, w Polsce powstały komitety pomocy walczącym. O polsko-węgierskim epizodzie wspominają uczestnicy tamtych zdarzeń.

  • Czas trwania: 40 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Kierunek Budapeszt w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Irena Wollen Autor
  • Andrzej Germann Autor
  • Marian Curzydło Autor
  • Agnieszka Kamińska Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

23 października 1956 r. pod pomnikiem generała Józefa Bema w Budapeszcie zwołano wiec. Tak rozpoczęła się węgierska rewolucja. W Polsce powstały komitety pomocy walczącym, wśród nich Studencki Komitet Pomocy Walczącym Węgrom w Krakowie. Jego członkowie z transportem leków i żywności dotarli do Budapesztu. O polsko-węgierskim epizodzie wspominają uczestnicy tamtych zdarzeń.

23 października 1956 r. pod Pomnikiem Węgierskiego Bohatera - polskiego generała Józefa Bema - zwołano wiec. Tak rozpoczęła się w Budapeszcie węgierska rewolucja. W Polsce natomiast powstały komitety pomocy walczącym - wśród nich Studencki Komitet Pomocy Walczącym Węgrom w Krakowie. Jego członkowie z transportem leków i żywności dotarli do Budapesztu... O tym polsko-węgierskim epizodzie wspominają po 40 latach uczestnicy tamtych zdarzeń. W programie wykorzystano filmowe kroniki nieznane w Polsce.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×