Kim Ki Dok

Polska 2006

Na początku lat 50. do Polski przybyło 1500 dzieci z ogarniętej wojną Korei Północnej. Grupa 1200 dzieci mieszkała w Płakowicach. Wśród nich była trzynastoletnia dziewczynka o imieniu Kim Ki Dok.

 • Czas trwania: 45 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Jolanta Krysowata

Kim Ki Dok w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Patryk Yoka Scenariusz
 • Jolanta Krysowata Scenariusz
 • Paweł Czepułkowski Muzyka
 • Jolanta Krysowata Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Na początku lat 50. do Polski przybyło 1500 dzieci z ogarniętej wojną Korei Północnej. Były to sieroty, których wychowaniem Polacy zajęli się na prośbę Kim Ir Sena. Akcja była poufna i koordynowana na najwyższym stopniu ministerialnym. Grupa 1200 dzieci mieszkała w Państwowym Ośrodku Wychowawczym w Płakowicach, niewielkiej wsi na Dolnym Śląsku koło Lwówka Śląskiego. Wśród nich była trzynastoletnia dziewczynka o imieniu Kim Ki Dok. Dzieci spędziły w Polsce osiem lat, a nasz kraj stał się dla nich "drugą ojczyzną".

Na początku lat pięćdziesiątych do Polski przybyło 1500 dzieci z ogarniętej wojną Korei Północnej. Były to sieroty wojenne, których wychowaniem nasz kraj zajął się na prośbę Kim Ir Sena. Była to akcja poufna koordynowana na najwyższym stopniu ministerialnym. Grupa tysiąca dwustu dzieci, o których opowiada film, mieszkała w Państwowym Ośrodku Wychowawczym w Płakowicach, niewielkiej wsi na Dolnym Śląsku koło Lwówka Śląskiego. Wśród nich była trzynastoletnia dziewczynka o imieniu Kim Ki Dok. Dzieci spędziły w Polsce osiem lat, a nasz kraj stał się dla nich "drugą ojczyzną". Film jest opowieścią o niezwykle silnej więzi, jaka wytworzyła się między koreańskimi dziećmi a ich polskimi opiekunami.

Komentarze

Skomentuj
 • Anty (gość)

  Raczej nie miał, zabrał je później do kraju, gdzie większość wcielono do armii. Resztę pewnie zabito.

  26.07.2013 09:16
 • sss (gość)

  Jednak KIM IR SEN miał tam trochę ,,serca''

  20.06.2011 11:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×