Kiriat Białystok

Polska 2008

W Izraelu znajduje się osada Kiriat Bialystok. Założyli ją ci, którym udało się przeżyć holocaust. Zbierali pieniądze na budowę osiedla, w którym w 1950 r. zamieszkali pierwsi białostocczanie.

  • Czas trwania: 40 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Kiriat Białystok w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W Izraelu znajduje się osada o nazwie Kiriat Bialystok. Założyli ją po II wojnie ci, którym cudem udało się przeżyć holocaust. Rozproszeni po całym świecie białostoccy Żydzi zbierali pieniądze na budowę osiedla, w którym w roku 1950 zamieszkali pierwsi białostocczanie. Każdy z nich kultywuje osobisty obraz Białegostoku - miasta dzieciństwa, szczęścia i bezpieczeństwa, ale i zrządzonych przez faszystów okropności. Film jest próbą impresyjnej opowieści o zbiorowej pamięci sierot i o tym, jak pamięć przeszkadza budować przyszłość.

vW Izraelu jest osada o nazwie Kiriat Bialystok. Założyli ją po II wojnie ci, którym cudem udało się przeżyć holocaust. Rozproszeni po całym świecie białostoccy Żydzi zbierali pieniądze na budowę osiedla. w którym w roku 1950 zamieszkali pierwsi cudem ocaleni białostocczanie. Każdy z nich niósł i niesie osobiste piętno koszmarnych doświadczeń. Każdy z nich kultywuje w sobie swój osobisty obraz Białegostoku - miasta dzieciństwa, szczęścia i bezpieczeństwa, ale i zrządzonych przez faszystowców okropności. Każdy z bohaterów inaczej postrzega i wspomina miasto młodości. Film jest próbą naszkicowania, na przykładzie kilkunastu bohaterów, opowieści o mieście, którego nie ma i które jest. Jest próbą impresyjnej opowieści o zbiorowej pamięci sierot, o zniszczeniu porządku świata i o tym, jak pamięć przeszkadza budować przyszłość.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×