Klakson

Honk, Francja 2011

Dokument porusza temat zasadności kary śmierci w Stanach Zjednoczonych. Dyskusja na ten temat rozgorzała na nowo po sprawie Claytona Locketta, który obudził się w trakcie egzekucji.

  • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Arnaud Gaillard, Florent Vassault

Klakson w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Arnaud Gaillard Reżyseria
  • Florent Vassault Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument pokazuje absurdy amerykańskiego prawa i to, jak wyroki, w których zasądzana jest kara śmierci, wywołują ból i przemoc w samym sercu amerykańskiego społeczeństwa. Film porusza temat zasadności kary śmierci w Stanach Zjednoczonych. Dyskusja na ten temat rozgorzała na nowo po sprawie Claytona Locketta, który obudził się w trakcie egzekucji, po podaniu środka psychotropowego mającego pozbawić go przytomności. Mężczyzna umierał w męczarniach ponad 40 minut, śmierć nastąpiła w wyniku ataku serca.

Dokument, którego autorzy włączają się do dyskusji o zasadności kary śmierci w Stanach Zjednoczonych. O zmroku, na obrzeżach Salt Lake City, w otoczeniu rodziny, starsza kobieta czeka na egzekucję swojego męża mordercy. Osadzony w celi śmierci w Oklahomie więzień czekał na wyrok 22 lata. Teraz opowiada swoją historię. W Teksasie kobieta walczy z systemem sprawiedliwości, aby uniewinnić swojego syna skazanego na karę śmierci i przebywającego w więzieniu od 14 lat. Na podstawie tych trzech historii film "Klakson" pokazuje absurdy amerykańskiego prawa i to, jak wyroki, w których zasądzana jest kara śmierci, wywołują ból i przemoc w samym sercu amerykańskiego społeczeństwa. Dokument Arnauda Gaillarda i Florenta Vassaultiego porusza aktualny ostatnio temat zasadności kary śmierci w Stanach Zjednoczonych. Dyskusja na ten temat rozgorzała na nowo po sprawie Claytona Locketta, który obudził się w trakcie egzekucji, po podaniu środka psychotropowego mającego pozbawić go przytomności. Mężczyzna umierał w męczarniach ponad 40 minut, śmierć nastąpiła w wyniku ataku serca.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×