Kłopot z istnieniem Henryka Elzenberga

Polska 1994

Dokument poświęcony jest Henrykowi Józefowi Marianowi Elzenbergowi, filozofowi, historykowi filozofii oraz profesorowi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  • Czas trwania: 40 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Kłopot z istnieniem Henryka Elzenberga w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument poświęcony jest Henrykowi Józefowi Marianowi Elzenbergowi, filozofowi, historykowi filozofii oraz profesorowi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. O jednym z najwybitniejszych polskich etyków opowiadają osoby, które bezpośrednio zetknęły się z myślicielem oraz ci, którzy poznali jedynie jego publikacje. Punkt wyjścia do przybliżenia poglądów uczonego stanowi książka pt. "Kłopot z istnieniem. Aforyzmy w porządku czasu" wydana w 1963 roku.

Film dokumentalny poświęcony Henrykowi Józefowi Marianowi Elzenbergowi (1887 - 1967) - filozofowi, historykowi filozofii oraz profesorowi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. O jednym z najwybitniejszych polskich etyków, nauczycielu m.in. Zbigniewa Herberta, mówią osoby, które albo bezpośrednio zetknęły się z myślicielem, albo poznały jedynie jego publikacje. Punkt wyjścia do przybliżenia poglądów uczonego stanowi książka pt. "Kłopot z istnieniem. Aforyzmy w porządku czasu", wydana w 1963 r. Wypowiedzi ilustrowane są zdjęciami filmowymi gabinetu HenrykaElzenberga oraz jego fotografiami z różnych okresów życia. Lektor czyta fragmenty rozmyślań filozofa.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×