Koala w wielkim mieście

Koala's Slow Life on the Fast Line, USA 2012

Maskotka Australii, koala, ma opinię niezbyt bystrego i dość leniwego zwierzęcia. Tymczasem okazuje się, że w jego koloniach konflikty, a nawet oszustwa, są na porządku dziennym.

  • Czas trwania: 53 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Paul Scott

Koala w wielkim mieście w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Paul Scott Reżyseria
  • Phil Lomas Zdjęcia
  • Rajan Kamahl Muzyka

Opis programu

ZwińRozwiń

Maskotka Australii, koala, ma opinię niezbyt bystrego i dość leniwego zwierzęcia. Tymczasem okazuje się, że w jego koloniach konflikty, a nawet oszustwa, są na porządku dziennym. Nasila je anektowanie przez człowieka terytoriów, które należały do torbaczy. Przed 200 laty w lasach eukaliptusowych Australii mieszkały miliony koali. Dziś prawdopodobnie zostało ich zaledwie 50 tysięcy.

Koala to prawdziwa maskotka Australii. Nikt nie oprze się tym odstającym uszom i uroczemu noskowi jak guziczek. Równocześnie jednak koale uważa się za dość tępe i leniwe. Jeśli jednak baczniej się przyjrzeć, okaże się, że ich świat wcale nie jest tak prosty, jak nam się wydaje. W ich koloniach konflikty, a nawet oszustwa, są na porządku dziennym. Zwłaszcza, że człowiek coraz częściej anektuje terytoria, które do tej pory należały wyłącznie do torbaczy. 200 lat temu w lasach eukaliptusowych Australii mieszkały miliony koali. Dziś najprawdopodobniej zostało ich zaledwie 50 tysięcy. Czy niewielkie koale znajdą sobie miejsce w świecie wielkich miast?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×