Kobieca (nie) przyjemność

Female Pleasure, Szwajcaria/Niemcy 2018

Pięć odważnych, inteligentnych i niezależnych działaczek oraz artystek z różnych środowisk kulturowych walczy o wyzwolenie seksualne i autonomię kobiet.

  • Czas trwania: 96 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Barbara Miller

Kobieca (nie) przyjemność w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Barbara Miller Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Pięć odważnych, inteligentnych i niezależnych działaczek oraz artystek z różnych środowisk kulturowych walczy o wyzwolenie seksualne i autonomię kobiet. Historie bohaterek różnią się od siebie, lecz wszystkie udowadniają, że mechanizmy wrogości wobec kobiet są elementem wspólnym różnych kultur, religii i kontynentów: od Japonii i Indii, przez diasporę somalijskich muzułmanów, po społeczność chasydzką na Brooklynie i katolickie duchowieństwo w Europie.

Film łamiący tabu i składający hołd kobietom, które rzuciły wyzwanie seksualnej nierówności płci w archaicznych, patriarchalnych społeczeństwach. Produkcja uhonorowana Premio Zonta Club Award – nagrodą przyznawaną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno filmom promującym sprawiedliwość i etykę społeczną. Pięć odważnych, inteligentnych i niezależnych działeczek i artystek z różnych środowisk kulturowych z niewiarygodną siłą i pozytywną energią walczy o wyzwolenie seksualne i autonomię dla kobiet. Ich historie znacznie się różnią, lecz wszystkie udowadniają, że mechanizmy wrogości wobec kobiet są elementem wspólnym różnych kultur, religii i kontynentów: od Japonii, Indii, czy somalijskiej muzułmańskiej diaspory po społeczność chasydzką na Brooklynie i katolickie duchowieństwo w Europie.

Komentarze

Skomentuj
  • Jacek (gość)

    Szokujący film. To pokazuje inną stronę tych wszystkich religii, których dotyczy, motywy i cel ich powstania. Dobre uzupełnienie filmu Sekielskiego.

    12.05.2019 08:57

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×