Kobiety III Rzeszy

Hitler's Women, Francja 2011

Dokument ukazuje skomplikowane relacje Adolfa Hitlera z kobietami, zarówno w życiu prywatnym, jak i publicznym. Zafascynowane jego zajadłymi mowami masowo głosowały na niego w wyborach w 1933 roku.

  • Czas trwania: 53 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: André Annosse

Kobiety III Rzeszy w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • André Annosse Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument ukazuje skomplikowane relacje Adolfa Hitlera z kobietami, zarówno w życiu prywatnym, jak i publicznym. Zafascynowane jego niezłomnością i zajadłymi mowami masowo głosowały na niego w wyborach w 1933 roku. W III Rzeszy sprawowały centralną rolę w nazistowskiej propagandzie. Były piękne, zdrowe, odżywione i wysportowane, gotowe do rodzenia nowych pokoleń Aryjczyków. Podczas gdy jedni historycy podkreślają skomplikowane prywatne relacje wodza z kobietami, inni mówią o nich jak o ofiarach jego mizoginizmu i polityki populacyjnej nazistów.

Dokument ukazuje skomplikowane relacje Adolfa Hitlera z kobietami, zarówno w życiu prywatnym, jak i publicznym. One widziały w nim mistrza, który uzdrowi gospodarkę kraju. Zafascynowane jego niezłomnością i zajadłymi mowami masowo głosowały na niego w wyborach w 1933 roku. W III Rzeszy sprawowały centralną rolę w nazistowskiej propagandzie. Wydawało się, że Führer jest stale otoczony pięknymi kobietami. Doskonale wiedział, czego od nich chce. Były idealne: piękne, zdrowe, odżywione i wysportowane, gotowe do rodzenia nowych pokoleń Aryjczyków. Podczas gdy jedni historycy podkreślają skomplikowane prywatne relacje wodza z kobietami, inni mówią o nich jak o ofiarach mizoginizmu Hitlera i polityki populacyjnej nazistów. W Norwegii, Niemczech i Francji powstawały oddziały położnicze "Źródło życia", gdzie czystej aryjskiej krwi kobiety kopulowały z czystej aryjskiej krwi mężczyznami i rodziły ojczyźnie dzieci. Wiele z nich było autentycznie zakochanych w swoim Führerze i zapłaciło za to wysoką cenę, służąc jedynie realizacji wielkiej utopii.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×