Kod Voynicha - najbardziej tajemniczy manuskrypt świata

The Voynich Code - the World's Most Mysterious Manuscript, Austria 2010

Kod Voynicha to najbardziej zagadkowy manuskrypt na świecie. Intryguje zarówno uczonych, jak i okultystów. Program opowiada o najnowszej próbie zmierzenia się z tą zagadką.

 • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Kod Voynicha - najbardziej tajemniczy manuskrypt świata w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Kod Voynicha to najbardziej zagadkowy manuskrypt na świecie. Księga napisana jest przez nieznanego autora w języku, którego nawet najznakomitsi kryptolodzy nie byli w stanie rozszyfrować, ozdobiona dziwnymi ilustracjami. Nic więc dziwnego, że ta historyczna gratka stała się ważnym elementem jednego z bestsellerów Dana Browna "Zaginiony umiar". Od momentu ponownego odnalezienia przed 100 laty manuskrypt intryguje zarówno uczonych, jak i okultystów. Program opowiada o najnowszej próbie zmierzenia się z tą zagadką.

Kod Voynicha to najbardziej zagadkowy manuskrypt na świecie. Księga napisana jest przez nieznanego autora, ozdobiona ilustracjami równie dziwnymi jak i zastanawiającymi i napisana w języku, którego nawet najznakomitsi kryptolodzy nie byli w stanie rozszyfrować. Nic więc dziwnego, że ta historyczna gratka stała się ważnym elementem jednego z kolejnych bestsellerów Dana Browna "Zaginiony umiar". Od momentu ponownego odnalezienia przed 100 laty Manuskrypt Voynicha intryguje po równi tak uczonych jak i okultystów. Specjaliści, którym udało się rozwikłać zagadkę japońskiego 'purpurowego kodu', znakomici fizycy i ich inteligentne komputery najnowszej generacji, matematycy i historycy - wszyscy bez skutku próbowali szczęścia przy rozwikłaniu tajemnicy manuskryptu. Program opowiada o najnowszej próbie zmierzenia się z tą zagadką.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×