Kodeks dziwolągów

Code of the Freaks, USA 2020

Filmy w dużym stopniu kształtują zbiorowe wyobrażenia o zjawiskach i grupach społecznych. Autorka dokumentu przedstawia, w jaki sposób osoby niepełnosprawne są prezentowane na dużym ekranie.

  • Czas trwania: 69 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Salome Chasnoff

Kodeks dziwolągów w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Salome Chasnoff Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Krytyczny przegląd stereotypów o osobach niepełnosprawnych, rozpowszechnianych w kinie. Filmy w dużym stopniu kształtują zbiorowe wyobrażenia o różnych zjawiskach i grupach społecznych. Autorka dokumentu przedstawia, w jaki sposób osoby niepełnosprawne są prezentowane na dużym ekranie. Dokument pokazuje, jak przez lata konstruowane i podtrzymywane były przeróżne stereotypy na ich temat - najczęściej sentymentalne lub obraźliwe.

Krytyczny przegląd stereotypów na temat niepełnosprawnych, jakie rozpowszechnia kino – ta jedna z najbardziej opiniotwórczych sztuk. To filmy w niebagatelnym stopniu kształtują zbiorowe wyobrażenia o różnych zjawiskach czy grupach społecznych. A w jaki sposób reprezentowane są na ekranie osoby niepełnosprawne? Dokument pokazuje, jak przez lata konstruowane i podtrzymywane były przeróżne stereotypy na ich temat – najczęściej sentymentalne lub obraźliwe.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×