Kokainowi kowboje

Cocaine Cowboys, USA 2006

Bohaterowie dokumentu Billy Corbena to ludzie, którzy bezpośrednio zajmowali się przemytem i nielegalnym handlem. Przed kamerą opowiadają, jak doszło do rozkwitu narkotykowego procederu w Miami.

 • Czas trwania: 113 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Billy Corben

Kokainowi kowboje w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Billy Corben Reżyseria
 • Billy Corben Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Handel narkotykami w latach 70. i 80. XX wieku na zawsze zmienił senne i ciche Miami, miasto na Florydzie, gdzie najchętniej osiedlali się emeryci oraz uchodźcy kubańscy. Przemytnicy i nielegalni handlarze sprawili, że to spokojne i słoneczne miejsce stało się centrum działania kolumbijskich karteli i baronów narkotykowych, a na ulicach pojawiła się przemoc, jakiej nie pamiętano od czasów prohibicji w Chicago. Wydarzenia z tamtych dni stały się tematem m.in. głośnego filmu "Człowiek z blizną" i serialu "Miami Vice".

W latach 80-tych bezwzględni kolumbijscy baroni narkotykowi zmienili na zawsze obraz pogrążonego w słońcu Miami. Sprowadzając na ulice falę przemocy widzianą tu ostatnio w czasach prohibicji gangsterzy przyczynili się wówczas do nadania miastu niesławnego tytułu narkotykowej i morderczej stolicy USA. Oto prawdziwa historia ukazująca tamte wydarzenia opowiedziana przez ludzi, którzy do nich dopuścili.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 6.8 Głosów: 11

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×