Komedianci w Korei Północnej

The Red Chapel, Dania 2010

Dwóch komików urodzonych w Korei, ale wychowanych w Danii, wyrusza w podróż do Korei Północnej, by rozśmieszać tamtejszą publiczność. Jacob i Simon muszą zmierzyć się z przeszłością i pochodzeniem.

 • Czas trwania: 75 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Komedianci w Korei Północnej w telewizji

ZwińRozwiń
 • Wtorek 04.02.2014 03:35

  TVP 1

 • Poniedziałek 29.10.2012 22:00

  TVP 1

Opis programu

ZwińRozwiń

Dwóch komików urodzonych w Korei, z których jeden ma porażenie mózgowe, zostało adoptowanych przez duńskich rodziców. W filmie towarzyszą oni reżyserowi w podróży do Korei Północnej. Pretekstem jest spektakl satyryczny, który ma być elementem wymiany kulturalnej między dwoma krajami. Na widowni zasiądą przedstawiciele różnych szczebli władzy. Jacob i Simon muszą zmierzyć się z przeszłością i pochodzeniem. Jest to także spotkanie wolnych, artystycznych umysłów ze społeczeństwem mocno inwigilowanym, rządzonym przez autorytarnego przywódcę.

Dwóch komików urodzonych w Korei, z których jeden jest po porażeniu mózgowym, zostało adoptowanych przez duńskich rodziców. W filmie towarzyszą oni reżyserowi w podróży do Korei Północnej. Pretekstem jest spektakl satyryczny, który ma być elementem wymiany kulturalnej między dwoma krajami. Ich misją jest rozśmieszyć ten najbardziej chyba ponury reżim na świecie. Widownią spektaklu będzie oczywiście specjalnie wyselekcjonowana publiczność złożona z przedstawicieli władzy różnych szczebli. Ale koreańscy partnerzy nie podzielają intencji swoich duńskich gości. Z tej konfrontacji wynika jednak wiele sytuacji obrazujących położenie ludzi mieszkających w Korei Północnej. Jacob i Simon, próbujący przeszczepić na ten niewdzięczny grunt swoje poczucie humoru, muszą zmierzyć się ze swoją przeszłością i pochodzeniem. Jest to jednak przede wszystkim spotkanie całkowicie wolnych, artystycznych umysłów, ze społeczeństwem totalnie inwigilowanym, rządzonym przez żelazną pięść najdroższego przywódcy we wszystkich aspektach życia.

Komentarze

Skomentuj
 • ToroRosso

  To może być dobry dokument, zwłaszcza, że temat obejmuje Koreę Północną.

  29.10.2012 20:32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×