Koncerny farmaceutyczne - ile kosztuje ludzkie życie?

Big Pharma Gaming the System, Francja 2020

W dobie pandemii o koncernach farmaceutycznych znów zrobiło się głośno. Autor dokumentu przygląda się ich budzącym kontrowersje praktykom.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Luc Hermann

Koncerny farmaceutyczne - ile kosztuje ludzkie życie? w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Luc Hermann Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Produkcja leków przynosi krociowe zyski. Koncerny farmaceutyczne poprzez lobbing wywierają wpływ na politykę zdrowotną rządów. Wprowadzają na rynek nowe preparaty, również takie, których skuteczność budzi wątpliwości. Coraz więcej pacjentów, cierpiących z powodu skutków ubocznych, składa pozwy sądowe. Autor filmu zastanawia się jakie mają szanse w starciu z koncernami oraz jak wyglądają kulisy działalności globalnych graczy.

W dobie pandemii o koncernach farmaceutycznych znów zrobiło się głośno. Autor dokumentu przygląda się ich budzącym kontrowersje praktykom. Produkcja leków przynosi krociowe zyski. Koncerny farmaceutyczne poprzez lobbing wywierają wpływ na politykę zdrowotną rządów. Wprowadzają na rynek nowe preparaty, również takie, których skuteczność budzi wątpliwości. Coraz więcej pacjentów, cierpiących z powodu skutków ubocznych, składa pozwy sądowe. Jakie mają szanse w starciu z koncernami? Jak wyglądają kulisy działalności globalnych graczy?

Komentarze

Skomentuj
  • Danuta (gość)

    Warto obejrzeć, warto walczyć o swoje prawa, warto nagłaśniać przekręty i oszustwa Big Pharmy. Wystarczy przyjrzeć się normom np. na cholesterol czy cukier. Dawniej norma w Polsce wynosiła 230, teraz 190. Statyny to żyła złota. A kiedyś wystarczyła witamina PP czyli niacyna ( vit B3). Wiele lat temu firmy farmaceutyczne uwaliły badania nad niacyną. Podawano pacjentom niacynę, ale dodano również do badania statyny ( połączono niacynę ze statynami) i zaproszono do badań klinicznych osoby rasy kaukaskiej. Tylko, że rasa kaukaska nie toleruje statyn. W ten sposób uwalono niacynę. Przebiegła, nachalna, bezwzglęna i nieprawdopodobnie pazerna grupa. Dysponują budżetem większym niż nie jeden kraj.

    18.07.2021 12:23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×