Konstelacje

Konstelacje, Polska 2006

Konstelacje rodzinne to terapia prowadzona przez psychoterapeutę, Berta Hellingera. Przez jednych jest ona uważana za ważne odkrycie w dziedzinie psychoterapii, przez innych za hochsztaplerstwo.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Marcin Latałło

Konstelacje w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Antoni Lazarkiewicz Muzyka
  • Marcin Latałło Zdjęcia
  • Marcin Latałło Scenariusz
  • Marcin Latałło Reżyseria
  • Marcin Latałło Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Konstelacje rodzinne to terapia prowadzona przez światowej sławy psychoterapeutę, Berta Hellingera. Przez jednych jest ona uważana za ważne odkrycie w dziedzinie psychoterapii, przez innych za hochsztaplerstwo. W trakcie warsztatów u psychoterapeuty wybierane przez niego osoby z publiczności reprezentują członków rodziny pacjenta. Chociaż są to obce osoby zaczynają odczuwać to samo, co ci, których reprezentują. Dokument śledzi losy Niemki i Polaka, którzy nie mogąc poradzić sobie z problemami, szukają pomocy u Hellingera.

Konstelacje rodzinne to terapia prowadzona przez światowej sławy psychoterapeutę Berta Hellingera. Przez jednych jest ona uważana za niezwykle ważne odkrycie w dziedzinie psychoterapii, przez innych za hochsztaplerstwo. Film "Konstelacje" nie ocenia jednak metody pracy Berta Hellingera, pozwala widzowi na wydanie własnej opinii. Dokument śledzi losy dwójki bohaterów Niemki i Polaka, którzy nie mogąc sobie poradzić ze swoimi problemami, postanawiają szukać pomocy u Hellingera. Zanim jednak spotkają się na warsztacie psychoterapeutycznym, poznajemy ich samych, ich życie, rodziny, przyjaciół i ich problemy. Jedną z najważniejszych sekwencji filmu jest warsztat Hellingera z udziałem bohaterów filmu. W trakcie konstelacji rodzinnych osoby wybierane przez Hellingera z publiczności reprezentują członków rodziny pacjenta i chociaż są to osoby zupełnie sobie obce, zaczynają odczuwać dokładnie to samo co ci, których reprezentują. Jak terapia wpłynęła na losy dwójki bohaterów filmu? Widzimy ich jakiś czas po konstelacji, ale zakończenie filmu pozostaje otwarte. Widzowie nie otrzymują jednoznacznej odpowiedzi, czy praca Hellingera radykalnie zmieniła ich życie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×