Kot doskonały

Top Cats, Niemcy 2015

Autorzy przedstawiają intymne chwile z życia wielkich kotów. Widzowie zobaczą też geparda w biegu i starcie jaguara z kajmanem.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Kot doskonały w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Kotowate to tajemnicze, żyjące przeważnie samotnie drapieżniki, które atakują z zaskoczenia. Skuteczność ataku zwiększa technika poruszania się. Skradając się do ofiary, chowają pazury i chodzą bezszelestnie na poduszeczkach stóp. Prawie wszystkie gatunki kotowatych mają podobną strategię łowiecką. Zwykle polują samotnie. Na świecie żyje 39 gatunków z rodziny kotowatych. Kot domowy w wielu aspektach różni się od dzikich krewniaków, ale jest równie sprytnym i skutecznym łowcą.

"Na świecie żyje 39 gatunków z rodziny kotowatych. Należą do nich zarówno niewielkie żbiki, jak i tygrysy syberyjskie, których masa ciała dochodzi do 300 kg. Kotowate są bardzo zwinne. Mają wydłużony kręgosłup, a długi ogon pomaga im utrzymać równowagę. Drapieżniki polują z zaskoczenia. Są skuteczne dzięki swoistej technice: zwykle chowają pazury i bezszelestnie się skradają. Na końcu zadają śmiertelny cios ostrymi niczym sztylety zębami. Groźne drapieżniki zwykle polują samotnie, ale czasami w grupie. Kot domowy ma te same cechy, co duże drapieżniki."

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×