Kot, nasz towarzysz

Niemcy/Francja 2009

Ludzie lubią koty za ich niezależność. Autorzy pokazują długą i burzliwą relację człowieka z najbardziej charakternym spośród zwierząt domowych.

  • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Myriam Tonelotto

Kot, nasz towarzysz w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Myriam Tonelotto Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Ludzie lubią koty za ich niezależność - to twierdzenie jest dziś zupełnie uzasadnione, chociaż w przeszłości bywało z nim różnie. Autorzy pokazują długą i burzliwą relację człowieka z najbardziej charakternym spośród zwierząt domowych.Historia rozpoczyna się w mieszkaniach dziewiętnastowiecznych intelektualistów, a widzowie poznają historię kotów ze wszystkich zakątków świata. Za przewodników posłużą mały czarny kociak i doświadczony szary kocur.

Ludzie lubią koty za ich niezależność - to twierdzenie jest dziś zupełnie uzasadnione, chociaż w przeszłości bywało z nim różnie. Pora prześledzić długą i burzliwą relację człowieka z najbardziej charakternym spośród zwierząt domowych. Umiłowanie wolności i szacunek do kotów nie zawsze były cechami powszechnymi wśród ludzkich zbiorowości. Poczciwe mruczki przeszły długą drogę od statusu świętych zwierząt starożytnych kultur poprzez infamię pomiotów szatana w średniowieczu, na roli świetnych domowych towarzyszy kończąc. W tym filmie historia rozpoczyna się jednak w mieszkaniach dziewiętnastowiecznych intelektualistów, a widzowie poznają historię kotów ze wszystkich zakątków świata. Za przewodników posłużą mały czarny kociak i doświadczony szary kocur. Pora na wyjątkową wędrówkę szlakiem czterech łap.

Komentarze

Skomentuj
  • agat (gość)

    ciekawy i ładny.

    09.01.2013 22:57

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×