Krew bohaterów

Salute of the Jugger / The Blood of Heroes, USA/Australia 1989

Opowieść rozgrywająca się w przyszłości, prawdopodobnie po wojnie jądrowej. Najpopularniejszą rozrywką nielicznych mieszkańców Ziemi jest brutalna gra, będąca czymś w rodzaju walk gladiatorów.

 • Czas trwania: 110 minut, Gatunek: Film SF
 • Reżyseria: David Webb Peoples

Krew bohaterów w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 04.07.2010 00:05

  TVN

 • Czwartek 07.01.2010 23:25

  TVN 7

 • Czwartek 07.01.2010 00:50

  TVN 7

Twórcy

 • David Webb Peoples Scenariusz
 • David Webb Peoples Reżyseria
 • Richard Francis-Bruce Montaż
 • David Eggby Zdjęcia
 • Todd Boekelheide Muzyka
 • Charles Roven Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Najpopularniejszą rozrywką nielicznych mieszkańców Ziemi jest brutalna gra, będąca czymś w rodzaju mieszanki futbolu amerykańskiego z walkami gladiatorów. Biorą w niej udział dwie drużyny. Wygrywa ta, której zawodnikom uda się zatknąć psią czaszkę na zaciekle strzeżonym drzewcu przeciwnika. Sallow, bohater filmu, jest kapitanem zespołu zarabiającego udziałem w rozgrywkach. Podczas jednej z gier kluczowy zawodnik zostaje ranny. Drużyna doznaje silnego osłabienia. Na miejsce kontuzjowanego gracza trzeba więc przyjąć innego.

"Krew bohaterów", znana także w Polsce pod tytułem "Pokłon dla zawodnika" to utrzymana w ponurej tonacji opowieść, rozgrywająca się w przyszłości, prawdopodobnie po wojnie jądrowej. Świat przedstawiony w filmie Davida Peoplesa przypomina trochę scenerię z innych znanych produkcji science fiction, takich jak "Mad Max 3" czy "Rollerball". Najpopularniejszą rozrywką nielicznych mieszkańców Ziemi jest w "Krwi bohaterów" brutalna gra, będąca czymś w rodzaju mieszanki futbolu amerykańskiego z walkami gladiatorów. Biorą w niej udział dwie drużyny. Wygrywa ta, której zawodnikom uda się zatknąć psią czaszkę na zaciekle strzeżonym szpicu przeciwnika. Sallow, główny bohater filmu, to kapitan wędrownego zespołu, zarabiającego na życie udziałem w rozgrywkach. Podczas jednej z gier kluczowy zawodnik, tzw. quick, zostaje poważnie ranny. Drużyna Sallowa doznaje silnego osłabienia, które w zasadzie na dłuższy czas uniemożliwia jej zarobkowanie. Na miejsce kontuzjowanego gracza trzeba więc przyjąć innego. Jest nim Kidda, ambitna, zadziorna dziewczyna o wielkim sercu do walki. Pod opieką Sallowa nowy "quick" zdumiewająco rozwija swoje zdolności. Szybkość, zręczność i wytrzymałość dziewczyny budzą coraz większe uznanie nie tylko kolegów z drużyny, lecz także przeciwników. Kidda szybko odkrywa, że jej jednooki opiekun (drugie oko stracił - jakżeby inaczej - w grze) ma niezwykłą przeszłość. Przed laty był wyróżniającym się zawodnikiem słynnej zawodowej Ligi Dziewięciu Miast, której legendarne mecze do dziś rozgrywane są pod ziemią. Niestety, Sallow wdał się w romans z kochanką jednego z możnowładców. Gdy rzecz wyszła na jaw, został wygnany. Największym marzeniem każdego zawodnika, grającego na powierzchni, jest dostać się do Ligi. Jednak by na to zasłużyć trzeba wyróżnić się w meczu z drużyną z podziemia. Kiddzie i jej kolegom udaje się ubłagać Sallowa, by pomógł im spróbować szczęścia. Drużyna wyrusza do Czerwonego Miasta. Wraz z zejściem pod ziemię zaczynają się kłopoty. Obserwując jeden z meczów Ligi członkowie zespołu Sallowa nerwowo przełykają ślinę.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×