Królestwo goryli. Walki o tron

Kingdom of the Apes: Clash of Kings, Wielka Brytania 2013

W afrykańskiej dżungli szympansy oraz goryle tworzą specyficzną kulturę. Obserwacja ich zajęć i interakcji ukazuje świat złożonych stosunków w grupie.

 • Czas trwania: 44 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Królestwo goryli. Walki o tron w telewizji

ZwińRozwiń
 • Sobota 31.12.2016 05:40

  TVP 2

 • Niedziela 23.10.2016 06:05

  TVP 2

 • HIT Dnia

  Sobota 22.10.2016 11:20

  TVP 2

Multimedia

Twórcy

 • Robert Neufeld Muzyka
 • Simon Boice Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

W afrykańskiej dżungli szympansy i goryle - inteligentne stworzenia o wyraźnych osobowościach - tworzą specyficzną kulturę. Królestwo małp dowodzi, że wiele zachowań ludzkich ma odpowiedniki w świecie najbliżej spokrewnionych z człowiekiem zwierząt. Bliska obserwacja ich zajęć i interakcji, poparta latami prowadzonych przez dr Jane Goodall badań, ukazuje świat złożonych stosunków w grupie, począwszy od dobierania partnera przez zapewnienie przetrwania potomstwu, aż do walki o terytorium.

Głęboko w zanikającej dżungli Afryki kryją się tajemnice najbardziej fascynujących i jednocześnie najbardziej zagrożonych stworzeń na ziemi. Nasi najbliżsi kuzyni, szympansy i goryle, przeżywają tam gwałtowne dramaty, które wydają się jednak zadziwiająco znajome. Młodzi wojownicy wyruszają do boju, królowie wzrastają i upadają, a matki łagodnie pielęgnują dzieci, przygotowując je do zmagań, które czekają na nie w przyszłości. Te inteligentne stworzenia o wyraźnych osobowościach stwarzają swoją własną, specyficzną kulturę i mają wiele historii do opowiedzenia. Królestwo małp dowodzi, jak wiele zachowań ludzkich ma swe odpowiedniki w świecie najbliżej spokrewnionych z nami zwierząt. Bliska obserwacja ich zajęć i interakcji, poparta latami badań prowadzonych przez dr Jane Goodall, ukazuje dynamiczny i pełen dramaturgii świat złożonych stosunków w grupie, począwszy od dobierania partnera, przez zapewnienie przetrwania potomstwu, aż do walki o terytorium.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×