Królestwo Zielonej Polany

Królestwo Zielonej Polany, Polska 1994

Marek przyjeżdża ze szkolną wycieczką do lasu. Szybko odłącza się od reszty dzieci i zaczyna niszczyć przyrodę. Książę magii pod postacią motyla karze Marka, zmniejszając go do rozmiarów owada.

  • Czas trwania: 48 minut, Gatunek: Film animowany
  • Reżyseria: Krzysztof Kiwerski

Królestwo Zielonej Polany w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Jerzy Dobrzyński Muzyka
  • Zbigniew Książek Scenariusz
  • Krzysztof Kiwerski Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Mały chłopiec o imieniu Marek przyjeżdża ze szkolną wycieczką do lasu. Szybko odłącza się od reszty dzieci i zaczyna niszczyć przyrodę. Kaleczy nożem drzewo, burzy mrowisko, usiłuje złapać pająka. Kiedy mu się to nie udaje, zaczyna gonitwę za motylem. Nie wie, że pod tą postacią ukrywa się książę magii. Chcąc ukarać niesfornego chłopca, czarownik zmniejsza go do rozmiarów owada.

Sympatyczny i pełen uroku film animowany dla dzieci, opatrzony wyrazistym, ekologicznym przesłaniem. Walory "Królestwa Zielonej Polany" doceniła zarówno widownia (czego skutkiem jest o cztery lata późniejsze "Królestwo Zielonej Polany. Powrót"), jak i znawcy przedmiotu, co znalazło wyraz w festiwalowych laurach w Dębicy i Poznaniu. Głównym bohaterem filmu jest mały chłopiec imieniem Marek, który z wroga przyrody staje się jej oddanym przyjacielem. Zanim to nastąpi, los spłata mu sporego figla. Z początku nic jednak tego nie zapowiada. Marek przyjeżdża do lasu z wycieczką szkolną. Szybko odłącza się od reszty dzieci, po czym daje upust swojej chuligańskiej fantazji. Niszczy mrowisko, kaleczy nożem drzewo, usiłuje złapać pająka. Kiedy mu się nie udaje, zaczyna gonitwę za motylem. Nie wie, że pod tą postacią ukrywa się książę białej i czarnej magii. Chcąc ukarać niesfornego chłopca, czarownik zmniejsza go do rozmiarów owada. Tak pomniejszony chłopiec musi nauczyć się żyć w zupełnie nowych warunkach. Nie jest to łatwe. Marek przeżywa serię niezwykłych przygód, które uświadamiają mu, że niszczenie przyrody to wielkie zło. W świecie leśnej polany znajduje wielu nowych przyjaciół, którzy w podzięce za pomoc w wojnie ze złymiludźmi ofiarowują mu cudowny eliksir. Po jego wypiciu Marek wraca do dawnej postaci. Film animowany, 48 min, Polska 1994Reżyseria: Krzysztof KiwerskiScenariusz: Zbigniew KsiążekZdjęcia: Tomasz WolfMuzyka: Jerzy Jarosław Dobrzyński

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×