Królowie komedii

The Original Kings of Comedy, USA 2000

Utrwalone na taśmie filmowej przez Spike'a Lee objazdowe przedstawienie komediowe z udziałem najlepszych komików Ameryki: Steve'a Harveya, Cedrica "The Entertainer" i Berniego Maca i D. L. Hughleya.

 • Czas trwania: 130 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Królowie komedii w telewizji

ZwińRozwiń
 • Sobota 17.12.2011 23:50

  TVN 7

 • Niedziela 08.05.2011 23:50

  TVN 7

 • Niedziela 22.08.2010 23:40

  TVN 7

 • Wtorek 02.03.2010 00:30

  TVN 7

Opis programu

ZwińRozwiń

W 1997 roku Walter Letham zrealizował przedstawienie komediowe pod tytułem "The Kings of Comedy". Zaprosił do niego trzech najlepszych komików Ameryki: Steve'a Harveya, Cedrica "The Entertainer" i Berniego Maca. Objazdowy charakter imprezy sprawił, że produkcję obejrzało wielu ludzi. W 1998 roku do grupy komików dołączył D.L. Hughley. Powstał pomysł utrwalenia przedstawienia na taśmie filmowej. Realizacją zajął się Spike Lee. Zdjęcia kręcone były podczas przedstawienia w Karolinie Północnej.

W 1997 roku Walter Letham postanowił zorganizować najśmieszniejsze w kraju przedstawienie komediowe pod tytułem "The Kings of Comedy". Zaprosił do niego trzech najlepszych komików Ameryki - Steva Harvey'a, Cedrica The Entertainer'a i Berniego Mac'a. Objazdowy charakter imprezy sprawił, że produkcję obejrzało mnóstwo ludzi w całych Stanach Zjednoczonych. W 1998 roku do grupy komików dołączył D. L. Hughley. Powstał pomysł utrwalenia przedstawienia na taśmie filmowej. Realizacją filmu zajął się bezsprzecznie największy z czarnoskórych reżyserów amerykańskich - Spike Lee. Zdjęcia kręcone były podczas przedstawienia w Charlotte w Północnej Karolinie. Udało się utrwalić zarówno autentyczne reakcje szalejącej publiczności, jak i aktorów przygotowujących się do występu za kulisami za kulisami. Powstały film jest nośnikiem charakterystycznej wrażliwości reżysera i jego odmiennego stylu, a także dokumentacją indywidualnych talentów występujących w nim komików. "Bardzo chciałem zobaczyć to na filmie" - powiedział Spike Lee. "To najlepsza komediowa impreza objazdowa, jaka kiedykolwiek powstała".

Komentarze

Skomentuj
 • !!! (gość)

  Genialne! Polecam!

  23.08.2010 11:21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×