Krowa i więzień

La vache et le prisonnier, Francja/Włochy 1959

Rok 1942. Francuski jeniec wojenny postanawia uciec z Niemiec do Francji. Wykorzystuje do tego celu krowę o imieniu Marguerite.

  • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Komedia
  • Reżyseria: Henri Verneuil

Krowa i więzień w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Henri Verneuil Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Henri Verneuil - francuski reżyser pochodzenia ormiańskiego - zrealizował takie filmy, jak: "Awantura o dziecko", "Zakazany owoc", "Wróg publiczny nr 1", "Na trasie do Bordeaux", "Klan Sycylijczyków", "Cenny łup", "Kochankowie z Tagu", "Strach nad miastem". W 1996 roku otrzymał honorowego Cezara za całokształt twórczości. Rok 1942. Francuski jeniec wojenny postanawia uciec z Niemiec do Francji. Wykorzystuje do tego celu krowę o imieniu Marguerite.

Jedna z komedii, które Henri Verneuil zrealizował we współpracy ze znakomitym komikiem Fernandelem. Zabawna komedia wojenna. Jest 1942 rok i pewien francuski jeniec wojenny postanawia uciec z Niemiec do Francji. Wykorzystuje do tego celu uroczą krowę o imieniu Marguerite. Henri Verneuil - francuski reżyser pochodzenia ormiańskiego urodził się w 1920 roku. Zrealizował wiele filmów, m.in.: "Awantura o dziecko", "Zakazany owoc", "Wróg publiczny nr 1", "Na trasie do Bordeaux", "Klan Sycylijczyków", "Cenny łup", "Kochankowie z Tagu", "Strach nad miastem". W 1996 roku otrzymał honorowego Cezara za całokształt twórczości. Zmarł w 2002 roku.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×