Krwawy handel sztuką

Stolen Blood Antiques, Francja 2020

Film dokumentalny o dziełach sztuki, które zostały ostatnio skradzione z krajów Bliskiego Wschodu i pojawiły się na światowym rynku. Policja połączyła siły z archeologami, aby przeprowadzić globalne dochodzenie.

 • Czas trwania: 51 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: François Cardona, Paul Canabis

Krwawy handel sztuką w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • François Cardona Reżyseria
 • Paul Canabis Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film dokumentalny o dziełach sztuki, które zostały skradzione z krajów Bliskiego Wschodu i pojawiły się na światowym rynku. Grabież artefaktów rozpoczęła się na niespotykaną skalę od zniszczenia Palmyry w Syrii przez ISIS, a kontynuowana była w Iraku i Libii. Skradzione antyki wystawiano w renomowanych galeriach i sprzedawano w Internecie. Widzowie będą śledzić europejskie specjalistyczne jednostki policyjne i archeologów, którzy ujawniają rozległą sieć przestępczą.

Film dokumentalny o dziełach sztuki, które zostały ostatnio skradzione z krajów Bliskiego Wschodu i pojawiły się na rynku sztuki na całym świecie. Policja połączyła siły z archeologami, aby przeprowadzić globalne dochodzenie w celu powstrzymania sieci przestępczych przed handlem tymi bezcennymi artefaktami. Grabież artefaktów archeologicznych rozpoczęła się na niespotykaną skalę od zniszczenia Palmyry w Syrii przez ISIS, a kontynuowana była od artefaktów skradzionych z Iraku i Libii. Skradzione antyki były wystawiane w renomowanych galeriach i sprzedawane na całym świecie na rynkach internetowych. W tym niespotykanym śledztwie śledzimy europejskie, specjalistyczne jednostki policyjne i archeologów śledczych, aby ujawnić rozległą sieć przestępczą. Z sal aukcyjnych w Paryżu, Brukseli i Nowym Jorku śledzimy wątek z powrotem do Libii, nowego centrum oszustów - handlarzy, z których częśćma powiązania z grupami terrorystycznymi, takimi jak ISIS.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×