Krykietowa dyplomacja

Leg Before Wicket, USA/Indie 2008

Indie i Pakistan tkwią od 1947 roku w klinczu konfliktu. Jak się jednak okazuje, rolę medium w tym zażartym sporze pełnić może narodowa dyscyplina sportowa obu krajów - krykiet.

  • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Krykietowa dyplomacja w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Gdy Brytyjczycy opuścili indyjski subkontynent w 1947 r., powstały dwa niepodległe państwa - Indie i Pakistan. Minęło ponad 60 lat, a oba państwa nadal tkwią w klinczu konfliktu. Jak się jednak okazuje, rolę medium w tym zażartym sporze pełnić może narodowa dyscyplina sportowa obu krajów - krykiet. Dokument opowiada o dwóch nacjach podzielonych zadawnionymi waśniami. W obu narodach nie brak jednak ludzi gotowych do budowania mostu porozumienia. Należą do nich zawodnicy Chicago Giants, drużyny złożonej z indyjskich i pakistańskich krykiecistów.

Gdy Brytyjczycy opuścili indyjski subkontynent w 1947 roku, powstały dwa niepodległe państwa - Indie i Pakistan. Minęło ponad 60 lat, w czterech wojnach śmierć poniosło milion ludzi, a oba państwa nadal tkwią w klinczu konfliktu. Jak się jednak okazuje, rolę medium w tym zażartym sporze pełnić może narodowa dyscyplina sportowa obu krajów - krykiet. "Krykietowa dyplomacja" opowiada o dwóch nacjach podzielonych zadawnionymi waśniami. W obu narodach nie brak jednak ludzi gotowych do budowania mostu porozumienia. Należą do nich m.in. główni bohaterowie filmu, zawodnicy Chicago Giants, drużyny złożonej z indyjskich i pakistańskich krykiecistów, którzy w odległej Ameryce doszli do porozumienia ponad podziałami na jednoczącym gruncie sportu. Twórcy tego intrygującego dokumentu śledzili Chicago Giants podczas ich wyprawy do Indii i Pakistanu, m.in. Kaszmiru, będącego kością niezgody między oboma państwami. Na miejscu zawodnicy mieli okazję odkryć korzenie wieloletniego konfliktu, wcielając się przy tym w rolę krykietowych dyplomatów.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×